• |
ide | kryesore

Harry Styles goditet gjatë koncertit

Paparazzi, Slider
Turne

Harry Styles është viktima e fundit e një tendence shqetësuese në të cilën spektatorët e koncerteve  hedhin sende mbi artistët në skenë.


Anëtari i One Direction po performonte në Vjenë, Austri, të shtunën mbrëma kur një objekt fluturues e goditi në sy. Këngëtari i “As It Was”, u pa duke u përkulur nga dhimbja  dhe mbuloi sytë me duar.“Pse njerëzit vazhdojnë ta bëjnë këtë, duke paguar para për rreshtin e parë vetëm për ta bërë këtë. Jam i lodhur nga të gjithë,” pyeti një person në Twitter në përgjigje të një videoje të incidentit. “Kjo kulturë që hedh objekte është gati të vrasë mënyrën se si ne përjetojmë koncerte dhe festivale . Ata do të bëhen më të shtrenjtë dhe më ekskluzivë, “shkruan një person tjetër. Një i tretë thirri: “Unë sinqerisht nuk e kuptoj pse hedhin gjëra në skenë  dhe synojnë fytyrën??”

Styles bashkohet me Bebe Rexha, Drake, Kelsea Balerini dhe shumë të tjerë, të cilët janë goditur nga objektet gjatë javëve të fundit në skenë. Muajin e kaluar, Rexha u godit në sy me një telefon celular.

Në atë kohë, këngëtarja e “I’m Good”, ndau një përditësim në Instagram teksa kishte një mavijosje masive në një selfie. Nicolas Malvagna, njeriu i Nju Xhersit që i hodhi telefonin Rexhës, u arrestua dhe u akuzua. Megjithatë, ai pretendoi se thjesht po përpiqej të merrte pjesë në një trend të TikTok. Së bashku me telefonat dhe byzylykët që u hodh[n  në koncerte, një fans hodhi hirin e nënës së tyre në skenë ndërsa Pink po performonte muajin e kaluar. “Nuk e di se si ndihem për këtë,” tha këngëtarja “So What”./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *