• |
ide | kryesore

“Firmat e mia janë kundër”, Ermonela Felaj distancohet nga korrupsioni me inceneratorët

Arkiva, Lajme, Të fundit
Deputetja e PS Ermonela Felaj, duke folur gjate nje seance parlamentare, ku mazhoranca dhe opozita kane debatuar ne lidhje me vendimet e miratuara dite me pare ne Komisionin e Ligjeve per heqjen e kompetences se Presidentit per te propozuar kryetarin e ILDKP.

Ermonela Felaj është distancuar nga afera e korrupsionit me inceneratorin e Tiranës. Pasi ka folur Sali Berisha në parlament, ajo tha se është akuzuar shpesh për këtë çështje, por duke dashur të bëjë një sqarim, theksoi se dy firmat e saj në procedurat për inceneratorin e Tiranës kanë qenë kundër.


Sqarimi i Felajt pasoi thirrjen e Sali Berishës që socialistët e ndershëm të mos mbanin kostot e vjedhjes që kishte kryer një grup prej tyre. Berisha akuzon si arkitektë të skemës së inceneratorëve, Edi Ramës, Erion Veliajn, Ëngjëll Agaçin, ndërsa në parlament përmendi edhe Damian Gjiknurin. Të tjerët duhet të reagojnë tha ai, sepse nuk i lidh asgjë me këtë aferë korrupsioni.E para që iu përgjigj ishte Ermonela Felaj që dha sqarimin ku u distancua nga afera e korrupsionit.6 Comments

  1. E hengri Ermonela, nuk ia fal Rama kete tradheti. Te distancohesh nga afera e incerenatoreve

    do te thote te distancohesh nga lideri. Tanio Ermonela te prese rrufete nga “Zeusi”

  2. O I paemer Ermonela e ka ngren qe kur ka qen 16 tani nuk e ka problem edhe do haj edhe do mbaj! Mban ajo se ka mbeshtetje te Forte tani qe ka kapur prokurorin e Tiranes familiarisht me motra,vellezer,dashnore e Kanata! Po ka ndonje vend bosh ne prokurorine e Tirones make sure KLP ti sigurosh edhe dy vende te tjera : nje per dashnorin tjeter dhe nje per dashnoren e te dashurit! Si eshte ber mu.i mullar te rilindja ,hajde jepi zgjidhje !?

  3. Po mire mi fele, meqe ke qene kunder nuk te ben cudi qe per ato kundershtite e tua sot vazhdojne e jepen para nga buxheti i shtetit, apo ti e ke rrogen e mire e nuk te vret, ndersa gjynahqaret e shkrete mezi mbyllin muajin????
    Ja po themi nuk ke ditur gje deri javen e kaluar, po kur vazhdojne e publikohen te dhena qe vazhdojne e jepen mijera euro ne dite per nje gje qe nuk ekziston nuk u here kurioze te kerkoje info cfare po ndodh, apo te kane hedhur ndonje kocke edhe ty si familje….

  4. VIDEO: “Çmendet” Berisha, hipën në llozhë dhe iu del nga sipër socialistëve, duke ulëritur.mjerani salih ka perfunduar si Llazoret e karnavaleve ne vicidol dhe shurranjoset maloke mburren me kete Llazore

    1. O patronazhist i paemër i mjerë je ti që i bën fresk ramës dhe varesh nga ai ,nga lekët e spihunimit q t jep rama .Salës mos i qaj hallin se ai i ka arrit të gjtha në jetë nga mjek i nderuar te president e kryeministër,çfar do njeriu akoma prandaj shih veten tënde n mjerim si patronazhist ku je n prapanicën e ramës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *