• |
ide | kryesore

Policia e Shtetit aksion në disa qytete të vendit, arrestohen policë, biznesmen e prokuror

Lajme, Të fundit

Policia e Shtetit ka zhvilluar aksion në disa qytete, ku janë arrestuar policë, biznesmen dhe prokurori i rrethit Kukës.


Operacioni u shtri në disa qytete, mes tyre dhe Tirana dhe Shkodra. Në pranga ka rënë biznesmeni Pëllumb Gjoka, ish-drejtori i operacionales Olti Bistri dhe drejtuesi i prokurorisë se Kukësit Xhevahir Lita.Oltion Bistri në vjeshtën e vitit 2021 ka qenë më detyrë në Policisë e Lezhës, ndërsa më herët ka drejtuar edhe Policisë e Durrësit dhe Komisariatin Nr.2 në Tiranë.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *