• |
ide | kryesore

Elon Musk zbulon ndryshimin e ri të platformës sociale

F1, Stil
Twitter

Pronari i Twitter, Elon Musk thotë se platforma, e cila aktualisht është në tranzicion në atë që ai e quan një “aplikacion për gjithçka” X, së shpejti do të ketë vetëm “Dark Mode”  duke i thënë lamtumirë ngjyrave të saj ikonike të bardhë dhe blu.


Duke iu përgjigjur postimit të një përdoruesi në Twitter duke pyetur se cila duhet të jetë ngjyra e shenjës së verifikimit në X, Musk tha se platforma së shpejti do të shfaqë vetëm temën “modaliteti i errët”. “Kjo platformë së shpejti do të ketë vetëm “modalitetin e errët”. Është më mirë në çdo mënyrë”, shkroi në Twitter shefi i Tesla dhe SpaceX.  Ky ndryshim i pritshëm vjen pasi plani i multimiliarderit për të ndërtuar Twitter në një “aplikacion gjithçka” X është duke u zhvilluar.Shefja e re e kompanisë Linda Yaccarino, e cila mori përgjegjësinë muajin e kaluar, ndau më shumë detaje se çfarë do të jetë aplikacioni i ri. “X është gjendja e ardhshme e interaktivitetit të pakufizuar – e përqendruar në audio, video, mesazhe, pagesa/bankare – duke krijuar një treg global për ide, mallra, shërbime dhe mundësi. I mundësuar nga AI, X do të na lidhë të gjithëve në mënyra që sapo kemi filluar t’i imagjinojmë,” shkroi Yaccarino në Twitter.

“Për vite me radhë, fansat dhe kritikët e kanë shtyrë Twitter-in të ëndërrojë më shumë, të inovojë më shpejt dhe të përmbushë potencialin tonë të madh. X do ta bëjë këtë dhe më shumë. Tashmë kemi filluar të shohim X të marrë formë gjatë 8 muajve të fundit përmes lançimeve tona të shpejta të veçorive, por ne sapo kemi filluar, “tha ajo.

Ndryshimet e fundit, duke përfshirë zëvendësimin e logos ikonë të zogut blu të kompanisë me ‘X’, tregojnë se platforma po shkon në një drejtim tjetër me synimin për një grup të ndryshëm përdoruesish, sipas ekspertëve të mediave sociale. /Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *