• |
ide | kryesore

Videokomenti/Tre arsye se përse sekuestrimi i inceneratorit i djeg Ramës e Veliajt

Arkiva, Lajme, Syri i Lapsit
sekuestrimi i incenerator

Lajmi për sekuestrimin e inceneratorit të Tiranës ka efektin e një bombe. Dhe ka së paku tre arsye se përse kjo që ka ndodhur nuk është një gjë e zakonshme. Janë këto arsyet se përse rilindja nuk donte në asnjë mënyrë që kjo dosje të hapej.  


Arsyeja e parë ka të bëjë me paratë e humbura nga buxheti i shtetit që vazhdoi ti paguajë Mërtirin dhe Zoton edhe 18 muaj pasi ata u shpallën në kërkim.  


Arsyeja e dytë lidhet me bonusin prej 8 pikësh që i dha qeveria Rama një kompanie të pa regjistruar dhe që e bëri këtë vetëm 9 muaj pasi e kishte marë këtë privilegj. 

Arsyeja e tretë ka të bëjë me implikimin e Veliajt që ka firmosur personalisht për të marë përsipër kostot duke anashkaluar këshillin bashkiak. 

Pikërisht për këto arsye sekuestrimi i inceneratorit të Tiranës u pengua kaq shumë duka vazhduar pagesat deri mbi 100 milionë euro, vetëm që mos hapej kutia e Pandorës.

Komenti nga Andi Bushati ne Lapsi Videos

Për të parë më shumë VIDEO si kjo ndiqni faqen  Lapsi Videos në Facebook Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *