• |
ide | kryesore

Video në Berat/ Italianët ikin me vrap pa paguar darkën në restorant

Arkiva, Lajme, Syri i Lapsit, Të fundit

Megjithëse kudo ka entuziasëm për pushtimin e Shqipërisë nga turistët italianë, prap siç thotë shprehja e vjetër “pyll pa derra nuk ka”. Një prej restoranteve të njohura të Beratit ka denoncuar publikisht një grup turistësh italianë që janë larguar pa paguar, pasi kanë ngrënë darkë.


Në fakt, pronarët e restorant “Guva” nuk e shoqërojnë videon as me mallkime as me negativitet. Me ironi u urojnë pushime të mbara katër të rinjve italianë që nuk kanë dashur të paguajnë darkën.


“Stafi ynë i uron këtyre “zotërinjve” italianë pushime të mbara dhe me lekët e PAPAGUARA në restorantin tonë bëjnë diçka të mirë!!!” shkruhet në faqen e restorantit në rrjetet sociale. Duhet thënë se të rinjtë kanë qenë me fat që nuk janë ndjekur nga të zotët e punës, që nuk e kanë pritur këtë lojë të hidhur për shërbimin e tyre.22 Comments

  1. Dhe kete e vendise ti apo jo.. Nje morracak tastiere le lapsi duke pergjithesuar 60milione ne Itali e 120milione ne bote. Ç’na ka gjet.. Hall i modh me idiotet e kompleksum me inferioritet

 1. Italianet jane gabelet e europes

  Imagjino ke kane pasur shqiptaret si popuj te BE-se ngjitur, neo greket gabel dhe tunizianet e Italise.

  Kjo per ata moterqira te Shqiperise qe ende idealizojne pipinot dhe bejne si pipino ne Itali.

  1. Na henksh k…. . Po ta thote artikkulli pyll pa derra nuk ka. Ne 600 mije paskan dale 4 koqe dhe ti dole me aksioma. E kunderta eshte e vertete qe ky vendi yne eshte plot me derra si ty. Legen

   1. Ik mer te qifsha robt.

    Tu qift motra dhe gjithe fisi ty qe na mbron robqirat italiane dhe Shane shqiptaret.

    Yt katunar robqir berati.

    Te qifshin pipinot vajzat dhe motrat.

    1. Po lat nam o njerëz. SHqiptarët kan vjedh e vazhdojnë vjedhin prej 32 vitesh shtëpite e italianeve. Harruat qe ne It neve morem bazat e civilizimit. Dhe këtu po bëhet nami pse ikën 4 veta pa pagu

     1. Per cfar civilizimi flet zoteria jote? Per ate te mafias prostutucionit vraseve me pagese korrupsionit. Apo te makaronave Barilla.
      Se per gje tjeter nuk shquhet Italia.

  2. Kur jep men edhe ti morrecak duke nenvleftesuar 60 milione e fuqine e dyte prodhuese ne Evrope, mos ngelte njeri. Ik e mçifu pabuks

   1. Shko futi nje tas makarona. Bashke me 60 milionshin tend. Servil i rracistave qe per 5 euro ora ke shit bythen duke mbivleresuar nje shtet qe ka pushtuar Shqiperine.

 2. Ja keto jane vlerat euroatlantike qe duan te na i shesin si virtute. Nguliteni ne mendje dhe jini krenar se nuk ka me te mire se vetja jone. Prandaj mos idealizoni te huajt dhe te ndihemi inferior ndaj tyre. Pertej politikes korruptive dhe hajdute si popull jemi Ok.

  1. Po po, jemi populli me i kulturuar dhe dinjitoz ne bote. Te gjithe duhet te marrin shembull nga ne, demokraci e kulluar, mireqenie, kudo pasterti dhe kujdesje per mjedisin.
   E ke degjuar ate fjalen e urte: dhi e zgjebosur dhe bishtin perpjete, nga ky populli yt superior ka dale…

   1. Per rilindjen jemi popull dele dhe barbar qe nuk e merritojme lartmadhnine kryerilindase. Hajduti i gjate ende pa ardhur mire ne pushtet doli me teorine sorosiane qe shqiperine e beme por shqipetaret nuk behen. Vazhdimesia e teorise greko-serbe qe nuk behet shqiperia me shqipetare.

 3. “Aeroporti i Tiranës flet italisht”/ Canale 5 jehonë turistëve italianë që zgjedhin Shqipërinë: Avioni, shtëpia e makina për vetëm 150 euro,tani shpellkare e maloke vazhdoni te hani Mutin e salihut e sspiunit metaj,tju beje mire ai Mut.Dhe ne itali ka shpellkarevecenemaloke qe ikin si shurranjose

  1. Ti qenke rrotë kari, ç’lidhje ka kjo që
   thua me artikullin ?
   Apo…..
   Një rrotë kari nuk pyetet se është…..

 4. Keto nuk perbejne lajm por kur Sali Berisha del cdo dite ne televion dhe e ka budallepsur gjysmen e Shqiperise atehere te gjithe syte dhe veshet nga ai.

 5. Ne Amerike neper dyqane deri para 50 vjetesh kishte tabela ku shkruhej qente dhe italianet nuk lejohen ne dyqan. Itakia shtet shkerdhate mafioz qe ka borxhe te pashlyeshme ndaj Shqiptareve per disa here pushtime, masakra, grabitje dhe genocide qe na ka bere. Italianet vetem ne Korce gjare demostratave ne Shtator te vitit 1943 kane vrare 600 veta dhe plagosur njemije kur gjuanin me mitraloza ne turma. Italia ka qindra miliarde euro demshoerblime per ti paguar Shqiptareve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *