• |
ide | kryesore

Selena Gomez reflekton për ndarjen nga Justin Bieber

Paparazzi, Slider

Selena Gomez dha një intervistë të re shumë të sinqertë për konferencën Twilio SIGNAL 2023 ku trajtoi rrjedhën e karrierës së saj dhe rolin që betejat personale kanë luajtur në formësimin e punës së saj.


Gomez reflektoi në mënyrë prekëse se si udhëtimi i saj me lupus, duke duruar një thyerje të madhe zemre dhe duke lundruar në shëndetin e saj mendor kishte një qëllim më të madh.“Nuk e di se ku e kam adoptuar këtë qëndrim, por më ka ndihmuar të ndihem më mirë në jetë. “Kur u diagnostikova me lupus, isha rreth 16 ose 17 vjeç. Ishte një proces shumë brutal dhe nuk më pëlqeu aspak. Por pak vite më vonë, unë munda të vizitoja një fëmijë në spital dhe ata nuk do të më shikonin derisa të thosha se kisha edhe lupus. Dhe atëherë e kuptova se kjo më ndodhi sepse mund ta bëja atë moment, “përfundoi Gomez, duke u emocionuar.

Më pas, ajo preku ndarjen e saj nga Justin Bieber – një nga marrëdhëniet më publike që kishte për vite me radhë – dhe se si ajo dhimbje krijoi këngën e saj , “Lose You to Love Me.”

“Kështu që atëherë, kur po kaloja një zemërthyerje, menjëherë shkrova muzikën time më të mirë dhe doja të isha aty për çdo grua apo burrë apo këdo që po kalonte atë rrugëtim”, vazhdoi artistja. ” Ndjeva se nuk mora një mbyllje të respektueshmedhe e kisha pranuar këtë, por e di se më duhej një mënyrë për të thënë disa gjëra që do të doja t’i kisha thënë. Nuk është një këngë urrejtjeje; është një këngë që thotë – Kisha diçka të bukur dhe nuk do ta mohoj kurrë që nuk ishte ashtu. Ishte shumë e vështirë dhe jam e lumtur që mbaroi.”/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *