• |
ide | kryesore

‘Metamorfoza’, shtyhet vendimi/ Manjani: Media të jetë në sallë, s’ka gjyqe sekrete

Lajme, Të fundit

Apeli i GJKKO ka vendosur të shtyjë vendimin për për 6 të arrestuarit e operacionit “Metamorfoza”. Gjykata Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, në përfundim të seancës së caktoi datën 31 gusht për të shpallur vendimin por kërkesat e të pandehurve për një masë më të butë sigurie.


“Gjykata është tërhequr për të marrë vendim. Do ju lutesha që në emëer të profesionalizimit, të stoponit lajmet me burime, nuk janë të vërteta janë fallco. Nuk është asgjë e vërtetë. Mos kontribuoni te drejtësia popullore, ka njerëz të përfshirë që mund të keqiformohen. Nuk ka gjyqe të mbyllura, vetëm Shqipëria i bën këto pislliqe.Për të lidhur një ngjarje me një person duhen fakte.

Ato që thua ti se i ka SPAK, ne i kemi disa të tjera. Kemi pasur probleme me dokumentet, ishin sekret për avokatët. Unë nuk mund t’ju them më shumë se kaq. Media të jetë në sallë, nuk ka gjyqe sekrete. Nuk ka fakte konkrete”

Kujtojmë se në sajë të këtij operacioni u arrestuan biznesmeni Pëllumb Gjoka, prokurori Xhevahir Lita, ish-shefi i operacionales, Oltion Bistri, ish-efektvi Adrit Hasanbegaj, Asmer Bilali, Edmond Preka, ky i fundit shoferi i biznesmenit Gjoka.3 Comments

  1. Po kete Manjanin ce lidh me keta. Apo po ben gati shoket e burgut. Se ka qene edhe ky ca kohe minister. Nuk jeton keq si i papune qe eshte

      1. Po çfare pret ti AS nga injorantet e rilindjes? Ata po te mos ishin idiote te lindur nuk do ndiqnin drogaxhinjte…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *