• |
ide | kryesore

Zgjidhet pasuesi i Tsipras në krye të SYRIZA, një biznesmen gay do të drejtojë opozitën greke

Arkiva, Planet, Të fundit

Stefanos Kasselakis është fituesi i madh i zgjedhjeve në SYRIZA dhe pasardhësi i Alexis Tsipras në drejtimin e partisë zyrtare opozitare. Efi Ahtsioglou tashmë ka telefonuar bashkëkandidatin e saj dhe e ka uruar.


Në bazë të të dhënave me 70% të votave të numëruara, Kasselakis ka një përqindje prej 56.69%, ndërsa Ahtsioglou 43.31%.Në stafin e politikanit të ri vlerësojnë se diferenca përfundimtare do të jetë së paku 10 pikë, ndërsa vlerësime të tjera flasin për fitoren e tij me një përqindje që do të kalojë 56%.

Mbi 133.260 anëtarë morën pjesë në procesin zgjedhor për emërimin e kryetarit të SYRIZA.

Pjesëmarrja ishte masive pasi votuan shumë anëtarë të vjetër të SYRIZA-s që nuk kishin marrë pjesë në kutinë e votimit të së dielës së kaluar. Por pati edhe raste të rreth 500 anëtarëve që kishin votuar të dielën e kaluar dhe nuk gjetën emrin. Kjo çështje u zgjidh, pasi më në fund ata mundën të ushtrojnë të drejtën e tyre të votës. Por në qendrat e votimit ishin edhe 500 të tjerë, të cilët nuk ishin të regjistruar askund dhe nuk ushtronin të drejtën e votës.

Politikani i ri ka treguar hapur orientimin e tij seksual. Ai është shkolluar në SHBA dhe ka sipërmarrje biznesi në fushën e transportit detar. Ndër tezat e tij kryesore është edhe ajo e ndarjes së shtetit nga kisha.12 Comments

 1. Super lajm!

  Urojme qe edhe opozita jone te kete nje lider te tille! Do ishte fantastike. Apo jo?!

  Ky greku nder te tjera eshte edhe nje biznesmen shume i suksesshem.

  Por ne skipekareve si me te prapambetur qe jemi, na mjafton dhe thjesht nje bytheqir Elbasani!

 2. Eshte parti e majte o jorgjica kurvica,,PS =LGBTQI.E jeni per nder te shkerdheheni ne tufa ju qelbesirat patronazhiste

 3. Eshte parti e majte o jorgjica kurvica,,PS =LGBTQI.E jeni per nder te shkerdheheni ne tufa ju qelbesirat patronazhiste

 4. Eshte parti e majte o jorgjica kurvica,,PS =LGBTQI.E keni per nder te shkerdheheni ne tufa ju qelbesirat patronazhiste

  1. Parti kurvash te pjellura nga kurva bunkeresh dhe binj chobenesh pabuks pabreks dhe pa nder.
   Keta jane me kurva se bitheqiri qe do udheheqe opoziten ne grrqi.
   Nje mije here me mire nje bitheqire i deklaruar…..
   Se nje kope milioneshe me binj kurvash dhe dobichesh sigurimi shurre bolshevike.
   Patronazhiste spiune kurva rruge drogaxhinj voteshites te mjere…
   Dhe kufoma te penetruara ne te gjitha vrimat… si lulkurva me shoqet e tija perverse.
   Skeni pare gje akoma o vemje popolo.!

   1. Dakord mo dakord! Po si ka mundesi qe po ju qijme ne bythe qe nga 8 Nentori i vitit 1941?

    SI e shpjegon ti kete?!

 5. Motra! Se nga emocionet e ke postu komentin 3 here! 😀

  Dakord mo dakord! Ne Parti e Majte Gay!

  LGBTIQA+ (<- kjo eshte menyra a drejte)

  Por ju, Foltorja, shoqate e Djathte, ende e pa legalizuar me nje kandidat bytheqir Elbasoni!

  Si e shpjegon ti kete?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *