• |
ide | kryesore

Socialistët thellojnë fitoren në Kukës edhe pas video-skandalit të Gjicit

Arkiva, Kryesore, Lajme

Humbja e opozitës këtë të dielë në Kukës ka qenë më e thellë se ajo e 14 Majit përballë Safet Gjicit. Diferenca e votave mes Albert Halilajt të PS dhe Emri Vatës të Bashkë Fitojmë rezultoi 5594 vota, ndërsa disa muaj më parë, Safet Gjici i dha fitoren PS-së me diferencën prej 1368 votash.


Pjesëmarrja këtë të dielë është pak a shumë e njëjtë si ajo e 14 Majit, me rreth 20 mijë vetë në të gjithë bashkinë. Nga këto, Albert Halilaj i PS grumbulloi 13025 vota, ndërsa Emri Vata, kandidati opozitar i koalicionit “Bashkë Fitojmë” mori 7431 vota.Nuk mund të thuhet se në Kukës mungoi vëmëndja e opozitës. Kreu i koalicionit, Sali Berisha udhëtoi disa herë për takime me mbështetësit e opozitës për të promovuar Emri Vatën. Herën e fundit zhvendosi në Kukës të gjithë grupin parlamentar nga Tirana. 43 deputetët e zhvilluan mbledhjen e grupit parlamentar në Kukës, por kjo siç duket nuk ka pasur asnjë efekt .

Në anën tjetër, Edi Rama nuk u paraqit asnjëherë për t’i kërkuar votën kuksianëve. Në 14 Maj u kishte ofruar “kalin” e tij Safet Gjicin, që u largua kokulur, për shkak të skandalit seksual me Alma K.

Pavarësisht kësaj, diferenca është thelluar, ndërsa në deklaratën për media këtë të hënë, Sali Berisha nuk preferoi të japë asnjë shkak për arsyet e humbjes.

Duhet thënë se në zgjedhjet për bashkinë e Kukësit, PD e vulës u la fushë të lirë demokratëve që mbështesin Berishën, duke u dhënë edhe komisionerët që ia kishin marrë me vendim gjykate.

Ndaj një ditë pas humbjes së thellë, kreu i degës së PD-së së vulës në Kukës, Arfi Rexhmati ka shpërthyer në akuza. “Pazarxhinjtë e “djathtë” të Tiranës, i vendosën “traun e dytë” të oligarkëve të Ramës” shkruan Rexhmati në një status ku sulmon deputetët pa asnjë lidhje me banorët e Kukësit.

Demokratët duan përgjigje , pse u tallët me ta, ku është diferenca 5000 vota më shumë se rilindja, të fituara në v. 2021 në Kukës ? Çfarë prodhuan në favor të kandidatit ata që erdhën si “shpëtimtarë” , me pompozitet dhe takime deputetësh që nuk kanë asnjë lidhje me Kukësin? Disa prej tyre vinin për herë të parë në Kukës si turistë, e disa të tjerë janë të urryer nga demokratët per neperkembjen e besimit te marre nga votuesit kuksiane. Parimet janë më të rëndësishme se “flamujt” e interesave tuaja të servirur si kauza …” shkruan Rexhmati.

Ndërkohë në krahun e Foltores ka pllakosur heshtja. Megjithëse rezultati ka qenë i qartë që të dielën në mesnatë nuk ka asnjë asnjë reflektim për humbjen e thellë.

Në një mesazh që ka shpërndarë në rrjetet sociale dhe ku kërkon reflektim, deputeti Gjekmarkaj, shkruan “Vetëviktimizimi i perhershem tek e fundit është sëmundje mendore ose hipokrizi. Të gjithë jemi fajtor por fajtori më i madh është ai ose ata që nuk e pranojnë fajësinë”.

Përveç skandalit seksual të Safet Gjicit, që nga 14 Maji, nuk ka pasur asnjë zhvillim thelbësor, asnjë premtim të mazhorancës, apo asnjë projekt investimesh që të shpjegojë thellimin e diferencës me 5 mijë votash të kandidatit të PS./Lapsi.al48 Comments

 1. Rivotimet pas rezultatit te “Zgjedhjeve” shkojne me fituesin. Rama doli fitues nga KQZ, kshu qe cdo rivotim do nxjerre ridhjerjen fitimtare. Perjashtim nga rregulli behet vetem kur pushteti lejon te behen zgjedhje te lira , dmth i le njerezit rehat. Rama dhe Ridhjerja e kerkuan fitoren me cdo kusht. prandaj doli ky rezultat

  1. Ndoshta dhe PD duhej te pregatiste nje film me metrazh te shkurter si ai i Gjicit qe te fitonin. Respekt per ata qe votuan opoziten. Per ata qe votuan partine e hajduteve (se kandidati mund te jete djal i mire) tashme keni te gjitha shancet per tu bere personazhe te filmave te gjicit. Burrat e vertete kudo jane perqindje e ulet dhe pakice….

  2. “ që të shpjegojë thellimin e diferencës me 5 mijë votash të kandidatit të PS./Lapsi.al”

   Shpjegimin e keni të ulur këmbëkryq duke ju bërë një mut të madh 80 vjeçar në ballë. Nuk ka qorr më të madh sesa ai që nuk don të shikojë.

  3. Ta pret mëndja.
   Populli më mirë voton ata që qijnë, vjedhin, bëjnë korrupsion, sesa diçka më të keqe se këto.

  4. Kanë votuar perkrshlsit e lulit për kandidatin socjalist,për jëtë arsye nuk nxori kadadat luli,është mëse e qartë që ata të PD së vulës i dhanë votën ramës siç po bëjnë edhe në parlament.

 2. Seshte se thellojne fitoren socialistet por njerezit nuk votojne dot me per dy gerxho te diskredituar si sala e likja. Duhen patjeter figura te reja inspiruese

   1. Ky popull, që ti i thua kurvë, është nga më të vjetrit në Europë, me zakone e tradita të jashtëzakonshme. Ti zotëri që ofendon Shqiptarët, nuk ke lidhje fare me popullin fisnik Shqiptarë. Në rastin më të mirë, je një jashtëqitje e tij.

    1. Po o idiot po, ky populli qe thua ti eshte francez, spanjoll, italian, anglez madje edhe bullgar, por kurrsesi shqiptar. Ndryshe nuk do kishin duruar komunistet 45 vjet. Piji lengut patriotizmit folklorik.

    2. Cfare lidhje ka vjetersia w ketij populli qe ka pjerdhur komplet, tjetri shkund ka….n ne tavolinen e kryetarit te votuar nga ” mender” populli dhe ky ” mender” popull thote a ti bojm gojore dhe ketij tjetrit, kete quan popull ti ore Malok.
     Ky nuk eshte popull por popullapist qe ka te lidhe trurin e vogel me zorren e bythes dhe nxjerr votime te dhjera🤮🤮🤮🤮

  1. Po për çfarë “populli” bëhet fjalë në Kukës ?
   Kryetari socialist i Kukësit është zgjedhur vetëm me 13 mijë vota.
   Sa banorë ka pasur Kukësi para 10 vitesh ?
   Rruga e Kombit që ndërtoi Partia demokratike, më shumë se për cilindo rreth në Shqipëri, duhej të kishte ngritur nivelin ekonomik të rrethit të Kukësit e në fakt me ardhjen e socialistëve në pushtet ka ndodhur e kundërta.
   Nga varfëria ekstreme , kuksianët janë mërgimtarët më të shumtë.
   Të jeni të bindur se nëse do të arrestohet nga SPAK Erion Veliaj për miliona eurot e vjedhura me ndërtimet korruptive e me inceneratorin , socialisti që do të zgjidhej për ta zëvendësuar do të merte dyfishin e votave që pat marë ai.

   1. Megjithate kare dhe do ta bej punen ty te paemer 14.22, e rendesishme per ju ripjellsat eshte qe doni karin brenda familjes🤣🤣🤣

 3. Ju qe beni kot ktuxnepernkomente. Edhe me budallai e di qe vidhet vota. Ikni qiuni tani

  Eshte si puna e diplomatiksave te europes, flasin per duke e shkelur. Hajde ato ropt

 4. Shpresojme qe Sali komunisti,krimineli vrases dhe non grata ta kete kuptuar se populli nuk e do dhe te largohet urgjentishte nga politika . Bolle me na i vodhen votat. Votat nuk jane vjedhur , as Rilindja nuk ka fituar por ka humbur Sali Non Grata & Ilir floriri

 5. KUKESI I DHA VETES TE QUHET QYTETI ME EROTIK NE BALLKAN DHE ME GJERE !E KA ME NUMURA PIKE TURISTET DO TI KTHEHEN KUKESIT PER EROTIZEM DHE HOLLANDA DO TA KETE ZILI GRATE E KUKESIT NJIFEN SI PISE POR EDI RAMA JA HAPI SYTE SI TA BEJNE DHE TE FITOJNE PARA BURRAT KUKSIANE JANE ME PISA DHE BRUTALE POR KA TURISTE QE QUHEN GLOBALISTE DO TA PELQEJNE KETE GJE KUKES EC PERPARA KALOJA HOLL A NDES!

 6. Kennedy per GRATE e guximshme te Kukesit dhe burrat Kuksiane qe dozen hapur kush jane,,,, thotë:

  Ne jeni te gjitha ALMA****
  Ne jeni te gjithe GJICA****
  Do behemi si HOLLANDA***
  Do na kete zili FRANCA,,,,

 7. Kenge per GRATE e guximshme te Kukesit dhe burrat Kuksiane qe dozen hapur kush jane,,,, thotë:

  Ne jeni te gjitha ALMA****
  Ne jeni te gjithe GJICA****
  Do behemi si HOLLANDA***
  Do na kete zili FRANCA,,,,

 8. Kuksianet bq nuk ma merrte mendja! Ju befte mire k@ri Safetit, coni grate te PS nqse nuk i lini dot me barre se ju mbarojne pune ata! Burra k@ke

 9. Lavdi organizates kriminale GOJORLINDJA “PSSH”.
  Rrofshin KURVAT shqiptare dhe qunat e Londres!
  Jete te gjate Damian Gjikmutit dhe kryekurves Edvin Ramshkerdhata!

 10. Lavdi organizates kriminale GOJORLINDJA “PSSH”.
  Rrofshin KURVAT shqiptare dhe qunat e Londres!
  Jete te gjate Damian Gjikmutit dhe kryekurves Edvin Ramshkerdhata!

  Dhe mos harroni traun tek Rruga e Kombit.
  Kukusianet jane gati me pagu taksen 20 euro tashme, dhe e sigurte se kabinat nuk do te digjen me.

 11. Humbjen më të thellë, Berisha e kishte në komunën e Flamur Nokës, Shishtavec , ku Halilaj mori 871 vota, ndërsa Vata vetëm 377 vota.
  Kjo është një tjetër shuplakë brenda pak muajsh për Berishën pas asaj të zgjedhjeve të pjesshme të Rrogozhinës mbajtur më 23 korrik 2023. Kjo tregon se Berisha vijon të humbasë mbështjetjen dhe se shqiptarët po braktisin atë por dhe ata që i shkojnë pas.Salihu u mor me videon per Almen e gojores,tani e shikon ne dhome me Lirien

 12. Rraca e trashegimtareve percares te popullit me epitete banale leksillogjike tregojne qellimin e kesaj rrace we nuk ka ndryshuar ne mentalitetin e baballareve te tyre, perca e sundo. Keta monstruoze batakcinj te demokracise jane rraca me banale qe nuk do ta lene qe ky vend te behet europe, sepse keshtu jane te lindur e keshtu do vdesin.Parulla tyre ka qene e eshte, komunistet vdesin, e nuk dorezohen, por sot jane pershtatur si kameleone te demokracise .Andaj nuk pritet me shume nga kjo rrace e birave te kurves.

 13. po pse more , prapë PS e fitoi Kukësin? Bravo,suksese ky kryetari dmth Albert Halilaj do e vazhdojë aty ku e la Safeti,,,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *