• |
ide | kryesore

VIDEO E RRALLE/ Kim Jong Un hyn në Pallatin e Kongreseve, reagimi i sallës e lë pa fjalë

Syri i Lapsit

Ngjan si skenari i një filmi, por në fakt është ceremonia hyrëse e fjalës që lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un mbajti përpara anëtarëve më të lartë të Partisë së Punës.

Presidenti koreano-verior mbërriti me limuzinë të zezë në pallatin ku mbahej konferenca e liderëve. Reflektorët janë të gjithë mbi të dhe është ai që e dominon skenën. Më pas ai hyn në sallë ku duartrokitjet zgjasin për minuta të tëra. A ju kujton gjë nga Shqipëria? ©LAPSI.al

4 Comments

  1. Po,na kujton takimet e Rames,me militantet socialiste nen drejtimin e rilindjes,si dhe thirrjet e Spiropalit qe cirret,sa i ngjirret zeri,duke e krahasuar,me falni se gabova rende,ajo tha,se Rama ja ka kaluar (jo kaleruar ) edhe Skenderbeut.Bile shoqeve te saja dhe miqve me te afert,ajo (pra Spiropali)i ka thene se Rame e ka lene Skenderbeun te qendroje vigjilent dhe qe prej sheshit ,te mbaje nen kontroll te gjithe hapesiren e Shqiperise (prandaj eshte edhe mbi kale,qe te veshtroje shume larg),te mbjedhur me kanabis,si dhe gjithe depot e ish-ushtrise,apo tynelet e mbushura plot-e perplot,me hashash.

  2. Po,na kujton takimet e Rames,me militantet socialiste nen drejtimin e rilindjes,si dhe thirrjet e Spiropalit qe cirret,sa i ngjirret zeri,duke e krahasuar,me falni se gabova rende,ajo tha,se Rama ja ka kaluar (jo kaleruar ) edhe Skenderbeut.Bile shoqeve te saja dhe miqve me te afert,ajo (pra Spiropali)i ka thene se Rame e ka lene Skenderbeun te qendroje vigjilent dhe qe prej sheshit ,te mbaje nen kontroll te gjithe hapesiren e Shqiperise (prandaj eshte edhe mbi kale,qe te veshtroje shume larg),te mbjedhur me kanabis,si dhe gjithe depot e ish-ushtrise,apo tynelet e mbushura plot-e perplot,me hashash.

  3. Po e njejta situate , si dje dhe sot , shifni reagimet e anetareve te Partive nje anetar nje vote , injorante , primitive qe brohorasin pa kufi Udheheqesin e tyre te lavdishem . Mjafton te shifni videot e Kongreseve te Partive pseudo Demokratike ne Shqiperi dhe hyrjet triumfale te udheheqesve me Limuzina dhe kuptohet qe s’ka asnje dallim dhe sot ndermjet Korrse se Veriut dhe Shqiperise vetem se eshte pak me e kamufluar .

  4. shikoni ramen mledh zyrtaret te te rgjitha rrangjeve dite per dite i le pa pune dhe kur rama hyne ne sallen e mbledhjeve te gjith cohen ne kemb ,servila dhe frikacake aparatcikesh.keto pamja na i japin te gjitha televizjonet e kazanit, se te gjith televizjonet jane televizjone kazani,lere cfare thote rama per televizjonet se jane kazan ,po jane kazan por kazan te rames.rama se bashku me mashtrus lali erin i cili ky i fyndit pavarsisht se ndodhet jashte sheshit ne e shikojmene kazanet e rames duke mbjell pem. keta dy ngelen ne televizjone gjith diten dhe gjith naten.megjithate kur gjejne kete popull dhe megjithse buk nuk kane neper shtepit, prape e votojne fali o zot se nuk dine se cfare bejne

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu