• |
ide | kryesore

VIDEO/ Dzeko çon Romën në çerekfinalen e Champions

F1, Sport

Roma ka siguruar kalimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pas fitores 1-0 ndaj Shakhtarit në “Olimpico”. Ndeshjen e parë në Ukrainë, italianët e humbën 2-1, por pas rezultatit të përgjithshëm 2-2, Roma shkon më tej për shkak të golit në fushë kundërshtare.

Golin e vetëm dhe të fitores për romanët e shënoi sulmuesi boshnjak, Edin Dzeko në minutën e 52-të. Roma bëhet skuadra e gjashtë që kalon në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pas Real Madrid, Liverpool, Manchester City, Juventus dhe Sevilla. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu