• |
ide | kryesore

Emiljano Shullazi në qeli, Erion Veliaj e provokon nga Facebook

Lajme, Të fundit

Para se të dëgjonin pretencën e prokurorisë që kërkoi 17 vjet burg për Emiljano Shullazin, askush nuk guxonte t’a prekte strukturën metalike pa leje në Laprakë, që përflitej se ishte pronë e tij.

Tani që e morën vesh, Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka marrë guximin t’ia prishë strukturën metalike pa leje, madje edhe ta sfidojë të fortin e Tiranës me një status në Facebook.

“Si si? Këtë strukturë pa leje e ka një i fortë me nam? U pika! Një arsye më shumë për ta shkulur një orë e më parë e për të rrëzuar këto mite banale se gjerat e të fortit nuk preken! Qyteti i mirë është më i fortë se kushdo! Jo zaptime, jo baste – po rregull, po qytetari”, shkruan Veliaj në Facebook.

Kanë qenë mediat që kontrollon bashkia që raportuan se prona ishte e njerëzve të Emiljano Shullazit dhe disa herë inspektorët e Bashkisë ishin kërcënuar për të mos e prekur.

Nuk dihet sa e vërtetë është lidhja që bëhet mes Shullazit dhe kësaj strukture metalike ku ka ndërhyrë bashkia, por më shumë sesa marrja e një vendimi për prishjen e ndërtimit pa leje, për Erion Veliajn ka qenë mesazhi, se në Tiranë nuk ka të fortë të paprekshëm.

Vetëm se këtë vendim, kryetari i Bashkisë duhet ta kishte marrë kur Emiljano Shullazi ishte i lirë, i patrazuar nga policia dhe prokuroria, atëherë kur punonjësit e shtetit, njësoj si kryetari i Bashkisë nuk kishin këllqe ta përmendnin si emër, e jo më t’i çonin fadromat.©Lapsi.al

 

17 Comments

  1. i pa emer dhe i pa fytyr por me mut ne tru . erijon jastek griselda esht MUTI katert i shqiperis pas kryemutve enver,ramiz rama .

 1. Kujdes ajolen mos ta sjellin ne shtepi me hemoragji ne bythe ndonje dite.se eshte kollaj kur tjetri eshte brenda.shullazi mund te jete kriminel po eshte 100 here me fisnik se ju pederastet e g99 dhe ne daç dhe hasmin tend saje qorri.ju jeni krimba perballe shullazit se ai merr urdhra drejtperdrejt nga rama e juve nuk iu pjerdh hic. Jo me kot olsi qorri i ka ngarkuar detyre ervis martinit ta nxjerre nga burgu se po u pendua shullazi i mori te te me vete.

 2. Me kujtohet nje anektode e dikurshme kur luante skuadra e Traktorit te Lushnjes me Dinamon ne stadiumin e lushnjes .Tifozet e Traktorit kishin frike te therrisnin Lushnja -Lushnja-dhe thoshin -a ka polica andej-kur e shikonin qe nuk kishte ate here therrisnin Lushnja-Lushnja.Edhe ky Veledini nuk guxonte ta prishte strukturen e Shullazit pa e marre vesh se sa do denoheshe .Sot na del dhe thote me shume vendosmeri kemi kur ky objekt i perket nje te -forti-.Ky eshte me gjith mend -FINKE-njeri.

 3. Dmth ktu te Lapsi qenkan me vrasesin,gjobvesin Shullazin te gjithe, dhe jane kundra kryetarit te bashkise qe punon dhe pastron vendin nga llumi,
  TJU RROJE SALIU SA FLUTURA E MAJIT
  se luli me rracen salianje ne pith te ropve kane per te vajt, me aq sa i kan bere ktij vendi e sa po i bejne akoma

  1. vk -jo vk erionka velina e edvinka rama kan qen deri sot ROJTARE te objekteve te shullazit por tash qe pronaret e ju bastardeve e kokpalarve u ben xhafa geron e fatmut dhe regjepi rraja me ter fisin. i leshuat vend xhisieles e geronit te bej pallate.ne gjdo stall derrash qe enveri si keto qe keni jetuar ju kafshet e stalinit ku dhe jeni ngjizur e lindur tashem rrajat dhe geronet do te bejn nga nji ndertes qe te ju fus ter lopve ne nji bashk.sepse legeni botror
   dhjerje e lenin,stalin,popviq,mugosha,vuqiq e putin esht shum i zen dhe kerkonqe ju te jeni bashk te flini ne shtrat rrahman rraje ku xhisielen keni mbules, jastek griselden leter higjenike vk,berti,gr dhe disa te pa emer.tash vk ik ne qenef negjmije se po nuk e pastrove rama te dhjen ne goj se ilir met hajni i jep prap ngal lalzi.

 4. i pa emer dhe i pa fytyr por me mut ne tru . erijon jastek griselda esht MUTI katert i shqiperis pas kryemutve enver,ramiz rama .

 5. qenke tamam vari karin sic ke vene dhe emrin e vk. Shullazi eshte argati, se Ustai jane Veliaj dhe Rama e Co.Po ju mbasi i perdorni i hidhni rrugeve dhe beni trimin. Keta jane me kriminel se vete Shullazi o debil po ti aq tru ke aq flet

 6. vk -jo vk erionka velina e edvinka rama kan qen deri sot ROJTARE te objekteve te shullazit por tash qe pronaret e ju bastardeve e kokpalarve u ben xhafa geron e fatmut dhe regjepi rraja me ter fisin. i leshuat vend xhisieles e geronit te bej pallate.ne gjdo stall derrash qe enveri si keto qe keni jetuar ju kafshet e stalinit ku dhe jeni ngjizur e lindur tashem rrajat dhe geronet do te bejn nga nji ndertes qe te ju fus ter lopve ne nji bashk.sepse legeni botror
  dhjerje e lenin,stalin,popviq,mugosha,vuqiq e putin esht shum i zen dhe kerkonqe ju te jeni bashk te flini ne shtrat rrahman rraje ku xhisielen keni mbules, jastek griselden leter higjenike vk,berti,gr dhe disa te pa emer.tash vk ik ne qenef negjmije se po nuk e pastrove rama te dhjen ne goj se ilir met hajni i jep prap ngal lalzi.

  1. Shkruaj shqip o rrot kari te qift shkullaku trute, cme kercet kari mua per Saliu e per Ramen une shikoj reagimin tuaj o loqe e fishkur, po fundja dhe ju jeni produkt i Lapsit te BushatShkullakut qe nxjerr kesi lloj shkrimi. Qe eshte per te qeshur e per te qare. Po ju mduket po cmendeni te gjithe nga salihu e deri te Lapsi. Dhe per kete i heq kapelen Edi Rames.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu