• |
ide | kryesore

Shpërthen fantazia/ Shikoni fotot dhe slloganet më të bukura të studentëve

Arkiva, Kryesore

Protesta e studentëve përpos masivitetit ka shpërthyer në këtë ditë në një kreativitet të paparë. Sllogane të reja, maska në fytyrë, tallje me frazat e politikanëve…Lapsi.al ka mbledhur nga galeria me qindra foto ata më të spikaturat që tregojnë thelbin, shpirtin dhe diversitetin e kësaj feste lirie.

Lexo më tej:

Dy studentet sexy dhe HAJDUTI “3D”

Mos e humbni/ Manifesti i kërkesave antiqeveritare të studenteve ( në vargje)

Protesta-studentet-tarifat-ministria8Protesta-studentet-tarifat-ministria7Protesta-studentet-tarifat-ministria6Protesta-studentet-tarifat-ministria4Protesta-studentet-tarifat-ministria3Protesta-studentet-tarifat-ministria2Protesta-studentet-tarifat-ministria1Protesta-studentet-tarifat-ministria Protesta-studentet-tarifat-ministria12Protesta-studentet-tarifat-ministria13Protesta-studentet-tarifat-ministria14Protesta-studentet-tarifat-ministria15 protesta-studenteprotesta-studente2protesta-studente4protesta-studente6protesta-studente8protesta-studente10protesta-studente12pro

 

5a8d3983-9c6c-4554-a05e-52ad276a1ab4589d4b54-d3c5-42e7-92f4-9aab943fbcf3f921280a-cc1f-448d-8573-fc9355ee5b05studentet-protesta3studentet-protesta4

 

FOTOT/ “Ne jemi ngelesat”: Ato që s’u panë nga protesta e studentëve dhe pankartat thumbuese

7 Comments

  1. Bravo studentet. eshte koha te rrezohet njeher e pergjithmon establishmenti i komunisteve demokrat te ketyre 30 vjet pluralizem fallco. eshte koha te hapin krahun te gjith me rradhe; Rama, Palla, Ruci, Salehu, Lulushi, Mona cizmja me Like floririn, Genc palloshat me Rulat, Medi gerdeci, Cuni fariut me shoqen Salianji… eshte koha e liris se vertet. mos lini tua vjedhin protesten ish-sigurimsat si Sali Berisha, ashtu si bene ne ’90. atehere nuk e njifnim se kush ishte po tani nuk ka me shqiptar te mos e dij fytyren e vertet te ketyre mostrave hajdut qe skan asnje vlere e asnje princip. duke vjedhur e rrjepur popullin u fryn e u fryn si bretkoca qe deshi te behej sa nje ka dhe ashtu si bretkoca, nga tafmaja e madhe, ka ardhur koha te pelcasin njeher e mire.

  2. Une, “askushi” do ti propozoja studenteve te shume rrespektuar, e te gjithe protestuesve ne te gjithe Shqiperine tone te masakruar nga bastaredet e te gjthe kraheve politike qe ne protestat e tyre te kendojne pa rreshtur himin kombëtar, qe kendohet, (ne kete rast) kur vendi eshte ne rrezik! Eshte koha, o Shqiperi te zgjohesh. Mijra falenderime studenteve tane qe nuk dual te vdesin para se te lindin. Rrofte rinia studenteske. Rrofte jeta ,Poshte politika e doçërve te te dy kraheve.Jam me ju deri ne vdekje. Mos leshoni,ndryshe jeni te humbur ju,edhe e ardhmja, bashke me Shqiperine. Ju pershendes me shpirt!

  3. Mendoj qe duhet ti themi stop varfërimin periodik që na bëhet haptazi dhe pa u bere syri terr të gjithë kopilave dhe kopilave që na qeverisin me dorë në zemer(në gjenitale

  4. çuhuni dhe bjeruni ,katundar e punetore qe nga shkodra deri ne vlore , pastaj bjerine me dore , se une po i fus nje uiski nga chicago , popull nastradin me shokun edvin qe i bie ne nje vrime, hhhahahaahah qeshi miza e gezuar kur pas erion veline te karezuar, futini nje BIRRE STELA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu