• |
ide | kryesore

FOTO/ Si u inskenua “debati” i Ramës në “Top Show” me anëtarë të FRESSH

Kryesore, Lajme

Kryeministri Edi Rama u përpoq të bindte publikun se ishte futur në dialog me studentët kur u shfaq përballë një grupi “studentësh” në emisionin “Top Show” të gazetarit Alban Dudushi në Top Channel. Por duket se ato 2 orë e 30 minuta janë të çuara dëm pasi menjëherë vërshuan në rrjetet sociale foto të studentëve në studio në krah të vetë, Ramës, Erion Veliajt, Erion Braçes, etj si anëtarë të Forumit Rinor Eurosocialist.

Përballë Rama nuk kishte protestuesit e vërtetë, por vartës të tij në parti. Lidhja e këtyre të rinjve me forumet dhe përfaqësues politikë të PS-së bëhej edhe më e qartë përmes fotove, që vetë ata kishin publikuar me krenari kohë më parë në rrjetet e tyre sociale.


LEXO EDHE: Vdekja e dytë e Tanit të Topit

Vala e këtij reagimi u kthye menjëherë në bumerang dhe vala mbërriti deri në studio, sa njëri prej studentëve e pranoi vetë që ishte, FRESSH-ist madje dhe koordinator. I revoltuar ai u ngrit nga vendi se po “e bënin copë” në rrjetet sociale duke këmbëngulur se ishte aty për të mbrojtur kauzën e studentëve. (video më poshtë) 

Në fakt studentët e vërtetë ishin te ministria e Arsimit dhe përpara kryeministrisë dhe ata e kanë bërë të qartë: “Nuk ka negociata!” Emisioni 150-minutësh u mbyll dhe Rama nuk bindi dot as studentët që qëndrojnë në rrugë dhe as ata që kishte në studio. Më poshtë një listë me “studentët” e infiltruar në debatin përballë Ramës.

I pari në listë e meriton Marjano Prifti që e pranoi edhe vetë në studio se ishte koordinator i FRESSH.

Alesia Makaj e parë më herët në mitingje të PS-së edhe në takime në kryeministri që figurojnë në Facebookun e saj.

Anxhela Bakiasi, pjesë e strukturave të FRESSH.

Erald Kocllari, anetar i deklaruar i FRESSH-it

Image

Megi Gjikaj, anetare e deklaruar i FRESSH-it

Image

Xhesika Muzhaj, anëtare e PS-së 

Image

Joana Metaj, kryetare e FRESSH në Kuçovë 

Image

Anis Çemeri, anetar i deklaruar i FRESSH-it ne Lushnje

Image

Ermal Gjici, nipi i Safet Gjicit, kandidat i PS per Kukesin dhe ne listen e deputeteve te Rilindjes  

Image

Elsa Koçi, pjesë e FRESSH, mbylli Facebook para emisionit 

Image

Gloria Resuli, pjesë e klubuit të juristëve të FRESSH 

Image

Image

Ariel Lamaj, anetar i FRESSH, i lumtur me Edi Ramën dhe Lindita Nikollën 

Image

 

 

31 Comments

 1. Sipas jush keta nuk quhen studente,per ju student quhen vetem ato qe kane dale me lulin dhe monen liken saliun dhe kundershtojne ramen,per ju skiftera sali lusha eshte student,shkullak ke hyre ne fazen e andropauzes

  1. O i paemer, vere pak emrin. Keta nuk jane protestues. Mund te jene studente praktikisht, por nga momenti qe e gjithe levizja thote jo negociata, dhe keta i tradhetojne studentet per hir te partise tek e cilar presupozojne te gjejne nje vend te mire pune dhe nje karriere te ndritshem, nuk jane Studente moralisht!

  2. Keta jane studente por jo protestues, Rama donte te fliste me protestuesit dhe jo me studente qe e mbeshtesin.

  3. Rama u soll arrogant e nuk i linte të flisnin edhe freshistët që kishte thirrur e jo më të pretendojë se mund të bëjë dialog me studentët e tjerë
   Ramën e njohin tashmë gjithë shqiptarët pasi e shohin si flet e si sillet me bashkëbiseduesit.
   Unë kam bindjen e plotë se asnjë student, por as edhe familjarët e tyre nuk do të deshin kurrë që të hynin në dialog me te, pasi ai ështëjo vetëm arrogant, por edhe provokues e ofendues, mendoni se ç’mund të, bënte ai nëse ndonjë student do t’ja kthente arrogancën e ofendimet me të njjetën mënyrë.
   Mos haroni sakabdalin kur ai shkoi e kapi për veshi djalin e Neritan Cekës, punonjës i ambasadës shqiptare në Vjenë, në salln e Akademisë së Dipllomacisë, vetëm se ai i bëri vrejtje se nuk i lejohej të ofendonte dipllomatët shqiptarë.

 2. Per ju keta nuk quhen studente,kurse ata qe shajne ramen jane studente sepse ata kane bere foto me lulin monen saliun liken,Mand me kete shkrim tregon qe ke hyre ne fazen e andropauzes

 3. Mapet-show Kllounat e neveriteshem. Turp. Mendojne se gjithmone populli eshte dele.
  Po fallsifikimi i madh si do kaloje. Gruevski iku per lesh per 500.000 euro.po keta me40.000.000 ???

 4. Te njejtet freshista qe pame dje, i hasim edhe ne komentet e perditshme neper portale, facebook, etj. Duhet te distancohemi njehere e pergjithmone nga kjo shtrese kancerogjene e shoqerise!!! Te rinjte kane sot shansin e arte ta trondisin sistemin, ndaj do bejne mire qe protesten ta spostojne perpara kryeministrise, sepse Rama eshte i pari qe i ka tallur dhe perbuzur ne gjithe keto vite. Lindita &co jane vetem disa zara ne doren e te gjatit..
  #MeStudentet

  1. O ti Autiku… sado te dinstancohesh ti nga ata.. ti nuk ja u heq do te drejten te jene studente. Nese do niseshim nga llogjika jote atehere dhe te rinjte e FRD dhe ata te LSIs dhe huliganet e kamzes duhet te largohen nga protesta.

   1. autike fjale pa fije morali per nje persone qe eshte jo si ne….ti ke neveri…autik e perdor si tallje. meso ne familjen tend te flasesh me edukate…per partit …asnjera nuk e vrare shume mendjen per kushtet cilesin etj….por partit vetem sekserin kan punesuar

 5. Keta studentet qe thua ti o i-pa emri -i ridhjerjes -leshojne dhe bythen per partine dhe Edvine-keta jane therrijat e morrave te kuq nuk jane studentet protestues

 6. Keta jane studente, por mjerisht te perdorur keq. Studentet qe kane mendimin e tyre, nuk mund te behen pjese e teatrit gatuar ne zyren e Endri Fuges. Demaskimi i tyre nuk besoj se i ben keq levizjes se studenteve, thjesht corri masken e disa “grevethyesve”. Ata qe mendojne qe problemet e arsimit te larte kerkojne nje zdhidhje radikale jane me shume sesa servilat e te gjitha kraheve.

 7. 90% E ATYRE QE ISHIN ATY ISHIN TE SHITURE TE RILINDJA NJERI NGA ATA FOLI PER UNIVERSITETIN E DURRSIT DHE THA QE ATA STUDENTET NE DURRES I KANE MARRE BURSAT E TE TJERA NE FAKT QENRON E KUNDERTA NE DURRES PER TE MARRE NJE VERTETIM QE JE STUDENT DUHET TE PRESISHE 2 MUAJ E GJYSEM PLOT 75-DITE PAGUJE TE HENEN QE TA MARRESH TE PREMTEN DHE SE MERR PER 75-DITE NUK BEHET FJALE ME PER KUSHTE TE TJERA AI STUDENTI DUHET TE FLISTE NE EMER TE TIJ JO TE STUDENTEVE …………………….

  1. po brenda ne lokal tek oslo? ste lan dhe ty ta qije nje cik? Po kshu kishte kliente kur e qine apo ishin vetem ata te tre dhe ti si spektator? Po banakieri e kamarieret e lokalit moren pjese ne qirje apo ata nuk quhen?

 8. Sa te qete dukeni skiftera shpellare ne komente,jonida ishte interesante,ne rradhen e madhe qe eshte krijuar te pallati I saliut per ti mbajtur shishen e shurres ketij bastardi,pervec emrave stalini ari ziguri xixa jane shtuar sot dhe te tjere,sot dhe nje vajze sa do gezohet korbi sali kur ta shikoje joniden duke mbajtur shishen e shurres,do ta gezoni idhullin tuaj

 9. Nese nuk len studentet te protestojne te lire dhe ka nderhyrje te politikes sherbimet e huaja duhet te vezhgojne e pergjojne te gjith ata qe munde te nderhyne ne percarje apo intimidim te ketyre kerkesave apo dhe kerkesave te tjera qe munde te rrjedhin gjate kohes sipas nevojave popullore duhet te ndjeket penalisht ,pasi po i heq nje te drejte legjitime nje qytetari te vet qe e ka nen vete.pikerisht kjo e ndeshkon ne baz te ligjit pasi barazia eshte e njejte pasi bujku dhe feudali ishin ne propocjon te zhdrejt kur nuk kishte ligje apo te drejta”.sot quhet krim nese kercenon ,intimidon,apo dhunon nje te dyte apo te trete ku ligji i jep te drejte.Nese ky hijenizem do vazhdoje i pandeshkuar dije se ke revolicion apo shpopullim te te njerezve qe pastaj nuk i dihet ku vete puna.Pas çdo lufte ke zhvillim.

 10. keta jane ne emisione freshi ne fund studente. pse nuk e thane ne emisione qe jemi pjese e partise…. Freshi .apo u vinte turp. benin pyetje si ta shfaqin me mire shefin e tyre…..servilizmi per nje cope buke kan bere prinderit tane ne komunizem..vellai kunder vellait…tani servilizem per shefin Rama ..””’ Te befte mire copa e bukes qe partia te hodhiii”’ ne te tjeret gjalle jemi ..

 11. autike fjale pa fije morali per nje persone qe eshte jo si ne….ti ke neveri…autik e perdor si tallje. meso ne familjen tend te flasesh me edukate…per partit …asnjera nuk e vrare shume mendjen per kushtet cilesin etj….por partit vetem sekserin kan punesuar

 12. Shkuan ne negociata tradhetie shoqet e shoket e kamufluar te Freshit,
  servila te udhezuar dhe pergatitur kujdesshem prej Elisa Spiropreshit.

 13. Ari mos harro shishen e shurres per saliun shko tani mbaja.shba dhe be nuk e kane pershendetur protesten gallate me studente te partive dhe para ruse

 14. edhe freshistet pjese e studenteve jane, dhe ato qe ishin aty i kane bere shume here me teper opozite kryeministrit sesa vete lulzim basha kshu qe mjaft perhapet urrejtje kot per studentent

 15. Te nderuare Student
  Keni bere shume mire qe ftuate Pupullin

  I cili me sigut do tu pergjigjet
  Me PO djembe e vajzave te tyro. Nga
  vermoshi der I delvine.
  Edi me moderatorin I ..”thencine”
  Kane
  organizuare takimin ”selective”
  “‘Kush e Jane ate k …..
  Ulliri !
  Edhe ne qofte ndonjeri rastsisht e
  Kane
  dominure partia komuniste
  “‘Mjekerre cjapi” I TV ka Anne katalizatori
  organizure
  Rmaa Si halfback e kompozoj.pyeti kush
  eshte I student vitit pare’pergjigja vjiem ski
  pse .????????
  se’e P. KOMUNISTE
  Ka kontigjentet vetem
  !ne Viet e e dyta e
  late.
  KJO SKENE NA KUJTON KUR
  P.K .BENTE GJyQE BANE FTESA GHiTH
  TE FTUARVE KOMUNISTE DHE
  simpatizantve legena.
  Rama dirigjoi gjith ”Takumi”.
  ngrdheshje me duar e kemb,?
  grushtave shqelnma,ju mbylli
  gojenI kercnoj ata

  bene me sy GJOJA NUK E KAM
  JU POR ME ATA QE JANE NE RROGE”DMTH
  RRUGACVE”:
  Studentet Jane Protest (PS DONTFE TE A MARRIN ME ANEN E MANIPULIMIT
  me aristokracin socialistd), At a qe kerkojn
  pranojn monologo kan Marr
  Subvencione,e garanci.
  po ska rednesi.

  Student Protests
  Edhe nje heret ruajuni”kalit trojed”
  “‘kollones paste”.”thembre akalit”
  Edhe disa media Jane te Shitura
  C’ u duhet atyre Kush eshte
  organizatori??? ti thon pushtetit
  Manipulo ose tregoju vendin sic beriit me
  Disa artiste e activists ambnetalise.
  Dmth protests ka qellime????politikePo ketacqe bejne pytje
  Pfrovokarivve, dmth merrin vetem dikushi
  Meta nana tutkuna
  Politike eshte!gjithshka economize.
  Kete nuke e njohin politiken ase
  Economine.
  Sot skemi shoqer civile ajo eshte
  pursuuar
  bashki e kryeministrisistemi drentesise e pre e Ps Para gjith pushtetet
  Jane nenshtruare .
  Sa mire bejn rama ,ruci, ballast mbledhje
  parf,ameti me
  Procedure jashte kushtetuse per prok..
  pegjith perkohshme????”’ ,
  Per shembjen e thatrite”rama Si luggate
  paralizoj academic
  E shkencave’miratoj ” re f o r m e n e a r s I m I ”’.
  Socialist favorizoj universities private ?
  kurriz universitetevevpublike)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.