• |
ide | kryesore

Gruaja e Saimir Tahirit i bashkohet protestës së studentëve (FOTO)

Lajme, Të fundit

Mbi 50 pedagogë të Fakultetit të Shkencave sociale i janë bashkuar protestës së studentëve që kanë braktisur për më shumë se dy javësh auditorët. Ata kanë firmosur një dokument të shkurtër ku i kërkohet qeverisë shfuqizimi i ligjit problematik të arsimit të lartë që cilësohet, deri më tani si thelbi i kaosit të shkaktuar në universitetet publike.


Në listën e pedagogëve që kanë firmosur bie në sy dhe emri i gruas së ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Fatlinda Tahiri Berisha është bashkëshortja e ish-ministrit, e cila është lektore me kohë të plotë pranë Departamentit të Punës dhe Politikës Sociale në Universitetin e Tiranës që nga viti 2008. Në deklaratën e firmosur nga 50 pedagogët mbështetet protesta e studentëve dhe kërkesat e tyre.


5 Comments

  1. Ne nje familje morrash te kuq,familje banditesh.grabitsish, trafikantesh po te besh nje anketim meson se pjesetaret e familjes aderojne ne forca te ndryshme politike.

  2. Jua pata thene qe kjo qihet si lope. Tahirin e ka vegel opsionale! Proteste pa shkarkimin e Nikolles vete Erion Veliaj mund ta organizoje. Tahir, mbaj gruan nen kontroll.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu