• |
ide | kryesore

Video/ Federer? Pa leje nuk kalohet…kampioni bllokohet nga një steward

Sport, Video

Roger Federer mund të jetë një prej ikonave të sportit i njohur në mbarë botë, aq më tepër në ambjentet e tenisit, por megjithatë në Australian Open ka rregulla që duhen respektuar.


Video që u bë menjëherë virale është ajo e respektimit të rregullave në turneun Australian, ku zvicerani pa leje kalimi bllokohet nga një steward. Në fund të fundit, rregullat janë rregulla dhe punonjësi i sigurisë duhet komplimentuar. Edhe kur ndalon një si Federer …
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *