• |
ide | kryesore

FOTO/ 19 të lënduar nga protesta, Veliaj “i shqetësuar” për këtë pemën

Lajme, Të fundit

Nuk kishte si të mungonte reagimi i kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj pas protestës së opozitës në qendër të Tiranës. Duke qenë së këtë shtunë mungoi shpërndarja e “kasetës” me kronikën e montuar të radhës, Lali ka bërë një koment në rrjetet sociale për atë që ndodhi në protestë. Megjithëse janë 19 qytetarë, mes të cilëve gazetarë dhe policë të cilët përfunduan në spital dhe qindra të tjerë u helmuan nga gazi që hodhi policia për të shpërndarë protestuesit, kryebashkiaku vajton për pemën dhe barin që u shkel.

“Po pse o pse? Ça ju bëri pema, lulja, bulevardi, arti, pastërtia, e bukura, e mira? Do t’i rikuperojmë në kohë rekord, por Tirana nuk harron – s’ka më kthim pas tek huri e druri! Mirënjohje kryeqytetit që u distancua nga ekskursioni i dhunës!”, – shkruan Veliaj në Facebook. I duhen kujtuar Erion Veliajt protestat që organizonte në opozitë duke djegur goma në rrugë çdo të shtunë. ©LAPSI.al

8 Comments

  1. rrac muti jan RIDHJERJET E STALINIT.degjova qe edhe mingjozi,artan hogja i repiert tv po qajn per kepurdhen.erionka nuk ka ku tu vjerr zash gaszeket e griseldes se aty terte pelenat e rames.

  2. Edhe sot ne France jane kthyer ne shesh jelek verdhet me akte dhune. Pse nuk i kritikkn ambasadori i Frances ata per dhune? Pse nuk e sheh BE dhunen e francezeve qe po zgjat me muaj , po shohin protesten e Tiranes dhe na cajne trapin per proteste paqesore?
    IK PIRDHUNI O NDERKOMBETARE!

  3. Erion !Nese doni te shikoni anen tjeter te njeriut me vese,genjeshtar,hajdut,pervers,i peshtire e palaço e keni Erion Veline etalon !Po si nuk i le njehere pislliqet e monstruozitetet o legen ?!Te eshte dhimbsur shume pema e palaço ?!Po jeta qe i more Ardit Gjoklajt te eshte dhimsur o kurve !?Hajdut pa limite,vrases do pesosh shume keq ti,ketu do jemi,gjakun kush nuk ta fal !!!Ne kohe rekord ti ?!Ke punesuar ne Bashki 10000 vete nga 3500 qe e more ne 2015-ten.!Pse monster kaq shume ?!Pse i kthen taksat tona ne rroga per rilindasit ?!Pse takse per arsimin ?!Leket per pemet qe gjasme ke mbjellur ua ke grabitur biznesit,me dhune ua ke marre me presion,ke mbjelle 30 cope e deklaron 3000 monster !!!

  4. Keta ambasadore jane blere me keq se delet. Populli opozitar te marre vete fatin ne dore. Pastaj jane po keta ambasadore qe do jene servile te qeverise se ardhshme. Sa per Veliaj mbetet nje matrapaz ndertuesesh. Plehre

  5. Po ka me plere se ty o Pederest o bythqir fiku! Po plera mor vetem plera u ngriten ne politike ne kte vend. Vetem plera mor kyshet e sorosit mor qe vdekshi e i lafshi me femijet tuaj tere gjynahet qe i keni bere keti populli

  6. Ore zuzar , ti mund ti besh cdo gje vehtes, e partise kurve qe i sherbe, por qe te jeshe ashtu sic ben filmat e kllounatat, vetem ti si bire kodoshi e luan bukur. Pemet populli i paguan, se nga populli i ke vjelur parate me, e pa te drejte. Po te kujtoj rastin e Griseldes se RRoshit, a te kujtohet emaili qe degove ne parlamentin europian, me cfare monstruaziteti e shkrojte? Vetem fantazia juaj kodoshiane i ben ato gjera, por e bere edhe qe te demtoje hyrjen e Shqiperise ne BE, tjetra, pa na kujto ndonje nga ato vandalizmat e rrugaceve socialiste te dt 21 janar, a te kujtohe se sa makina keni djegur, sa pllaka te bulevardit keni shkulur e qe i gjuanit policeve, sa hunj keni vertitur mbi kokat e poliseve, sa zjarr, po qe deshet te hunit me makine? Kush ishin ata, pra ishti, bukuroshi i ketyre qe na ben gjyhnaqarin, se tu dhimbeska nje peme, Pusht i klasit kodosh, bire kurvi, edhe ti me suiten e qelbesirave. PS Po i kujtoj njr tender te shkolles !Maji ne tirane, 480000000 milion leke per kaldajen, palestre, ngjyrije, e berje fotografi , kur ato pune shume mire, me llogarielimitare maksimumi shkonte deri ne 230000000, pra po kusurin e vodhem ne? Keshtu e ke bere ne tere rikonstucionet e shkollave, sepse do vjedhesh edhe per padronin, andaj i ben shpejt, e shpejt. Edhe ty do te vije koha per veting, ka prova si hajdut i s;provuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu