• |
ide | kryesore

Kundër djegies së mandatit/Kush është deputeti që tradhtoi LSI-në

Lajme, Të fundit

Mediat e pushtetit thanë sot gjatë gjithë ditës se kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi nuk do t’i bindeshin mbi 6 deputetë dhe midis emrave më të përmendur ishin ata të Edmond Haxhinastos, Nasip Naços, Vangjel Tavos, Lefter Kokës etj.

Por me sa duket, i vetmi që ua ka thënë hapur në sy eprorëve të tij që nuk ka ndërmend ta djegë mandatin është ish-ministri 4 vjeçar i Mjedisit, Lefter Koka.

Nuk dihet nëse ai do ti bashkohet PS-së si ish-kolegu i tij Robert Bitri, apo do të caktohet të bëjë opozitarin fallco në përbërjen e ri të parlamentit pa pakicë. ©Lapsi.al

12 Comments

 1. Interesi e privilegji detyron te tille deputete te thyeshem qe te mos pranojne vendimin e partise se tyre. por nese eshte e vertete keta lloje monstrash, qe tradhetojne stasutet e partive te tyre, ata, edhe pse e kane mandatin duhet te mos pranohen ne parlament, pasi jane zgjedhur me liste e jo direkt nga populli , keshtu qe prezenca e tije, apo kushdo qofte eshte e pa vlefeshme, sepse bedela gjen plot, por deputete qe jane me popullin, e jetojne me te, ne kete parlament, me lista kryetaresh eshte formalizem, e rrjesht partie, pa patur te drejte demokratike brenda, e keshtu, ky pushtet eshte i rene, me renien e parlamentit, qe e detyroi opozita e ofenduar, e masakruar nga krye banditi i qeverise.

 2. Burre i vertete qe nuk lejon ta terheqin zvarre,si beri saliu me bythlepirsat e PD qe ulen koken dhe pranuan ate qe saliu e tha mbas takimit te luluse me ramen,por saliu dhe zarat ta bejne me veprim dorheqjen ne kqz,por nuk kane byth se spaku eshte aty

 3. sa karagjoza keta hajdutat politikan. dje thoshin do lem mandatet dhe zgerdhiheshin para kamerave sikur te kishin pir hashash. tallin bolet me popullin dhe ata fakirat qe shkun te dera e kryeministrise do marrin faturen e ulerimave te sales e ciceririmave te lulit e pellitjeve te doktoresh karimones.

 4. Shum mire ben Lefter Koka qe nuk e djeg mandatin e keshtu duhet te bejne e gjithe Lsi.se ne zgjedhje e 2017 ishte Basha qe e shiti Pd e veten te Rama per interesat vetjak e te Saliut.Dhe mos flisni qe eshte mandat prej listes se partise se e di gjithe shqiperia qe Ter Koka e mer pa parti fare mandatin ne Durres.Dhe arsye tjeter qe sduhet t japi doreheqjen eshte se eshte mandat i fituar nga besimi i durrsakeve ne saje te punes se mire qe nga koha kur ka qene kryetar bashkie e deri me sot.

 5. legen burr ke ken ta jeten borgjli ti ka llan da lek ed pederasti pa ta pa te mesin ne fyt mar mashkull hollandez

 6. legen burr ke ken ta jeten borgjli ti ka llan da lek ed pederasti pa ta pa te mesin ne fyt mar mashkull hollandez

 7. Te paarsimuar.Me diplloma fallco.Te zgjedhur jo nga populli por nga listat e kryetareve etj …etj…C’fare presim ne nga keta “intelektual” deputet ?
  Ironike eshte kur thone do pyesim elektoratin…!
  “Po korrim ate qe mbollem vet”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu