• |
ide | kryesore

VIDEO/ Studentët diskreditojnë ministrin Lleshaj: Për ç’a e këshilloje Ramën kur u mbush vendi me kanabis?

Kryesore, Lajme

Një incident ka ndodhur sot gjatë vizitës së Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj në Durrës. Lleshaj i shoqëruar nga kreu i Policisë Ardi Veliu dhe kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako ka mbërritur në Universitetin “Aleksandër Moisiu” ku është pritur me protesta nga studentët.

Në momentin që Lleshaj dhe Dako mbërritën në universitet u pritën me thirrjet “turp”, “turp”, “turp”. Dako ka hyrë brenda ndërsa ministri i Brendshëm është përballur me studentët. Një nga të rinjtë e akuzon ministrin e se e ka helmuar me gaz lotsjellës.

Lleshaj: Çfarë do doje prej meje?
Studenti: Për çfarë keni ardhur këtu? Ju nuk ju takon me ardh në asnjë vend të Shqipërisë. Ju jeni qeveri ilegjitime. Vini këtu dhe e marrim vesh një orë më parë se po vjen ministri. Sikur është duke ardhur shërbimi sekret.
Lleshaj: Ju e caktoni ku hyj unë e ku nuk hyj unë.

Studenti: Nuk e caktojmë ne, ne duhet ta dimë.
Lleshaj: Kush jeni ju?
Studenti: Unë jam Ndrec Pjetraj qytetar i këtij vendi që ti më kë helmuar mua. Je ministri i Brendshëm, na ke helmuar me gaz.
Lleshaj: Nëse do të vish të komunikosh hajde komuniko mos fol kështu.
Studenti: Kemi komunikuar aty në shesh me lëndë kimike. Po sot çfarë do bëni, hë na thoni? Kush janë masat që do merrni? Do më arrestojnë këta shoqëruesit tuaj. Turp t’ju vijë!
Lleshaj: S’kam ardhur për këtë punë.
Pas ministrit të Brendshëm në universitet ka hyrë edhe Vangjush Dako. Studentët e kanë pritur me thirrjet ‘turp, turp…’, si dhe e kanë akuzuar për betonizim të qytetit të Durrësit. Shihni më poshtë videon që sjell Lapsi.al 

44 Comments

 1. Na hemoi… Ne gjith boten perdoret gazilotesiells. Rasti i fundit ne greqi ne stadium. Po te ne nuk duhet te perdoret se e kemi stomakun e dobet.

 2. ”’ku është pritur me protesta nga studentët.”’

  ”’Unë jam Ndrec Pjetraj ”’ ,,, Pra ka qene vetem nje bythlepires i FRPDs .
  dhe ne fotografi duket qe eshte ai me pallot ngjyre muti.

     1. paske permend nja tre vende bilevogel e impotent. ty afrika dhe zezaket e gjith botes.

 3. Duke filluar qe nga ngjyra qe te ka bojatisur Perendia, emri qe ti mban, gjuha qe perdor mund te jesh i dale nga cdo lloj shpelle por vetem qytetar nuk je.

 4. Ja dhe ca vota me shume per Rilindjen. Sa here dalin keta injorantet dhe bejne skena te tilla debile.. aq me shume vota i shokjen Rames.

 5. O student po pse ja kaq naiv more djale? Sandri merrte rrogen , keshillimet i bente “DA MAN- QORRI” – -Nga Ministrat me i Miri sec na dolli Saimir Tahiri–
  .
  Keshillim dhe veprim konkret, ku rritej me mire , kush e ruante, cfare fare perdorej, ku uleshin avionet, kush e dergonte me skaf , dhe me doemos perleket, sa, ku , si dhe kur.

  C’Sander thua more djale, Sandri nje tas kos po hante 😀

  1. Nuk perbejne problem jeto as per evropen as per ameriken. Ata thone lere te durojne dhe ca. Shumica emigroi, pjellja ra, meqe nuk beri asnjeri zë ne po i lëm te zhduket ky brez deri sa te rritet brezi tjeter. Ore eshte shpirt zi rama se e njohim prej brezash. Nuk i do intelektualet do vetem fasadaxhinje dhe hajdute.

    1. O i pa emer vendos nje emer dhe mos i ha shkronjat si puna e arit qe ka hequr germen e pare qe eshte dhe me e rendesishmja ne emrin e tij qe eshte germa K. Sa per ata te ashtuquajtur studente as me rruhet fare sepse une e di qe PD me LSI si dy parti kurva qe kerkojne te bejne lojen e tyre i genjen mendja se do kthehen ndonjehere ne pushtet me krimet e vjedhjet e tyre. Tani pas pilafit na qenka irrituar dhe presidenti i cili do veteflijohet dhe ne na plasi bytha per nje hale me pak. Vendos emrin dhe je ne rregull se ketu me sa di une jane te gjithe partiak dhe nuk ka mendim ndryshe. Merr shembull nga Andi Bushati,nipi i Hysni Kapos. Mbron Berishen se Berisha e ka mbajtur dhe e ka paguar gjithe keto vite. Eshte normale por mos kujtojne se ka budallenj qe te hane mutin qe nxjerrin nga goja keta funderrina.

 6. Shpellaret me porosi te lulu duhet te perplasen me ministra duke I provokuar keta qe me shprese te nje incidenti qe salihu ta perdori pastaj,germoni se qenin e ngordhur do gjeni o shpellare qe hiqeni si studente

 7. pse studenti ishin keta. dukeshin si nacut e lagjes per nga menyra se si flisnin. nuk arriten te artikulonin asnje fjali me gramatik korrekte.

 8. me then te drejten, policia pa pas nevoj per plumba ka arritur ta menaxhoj mire situaten deri tani, edhe pse gruja e presidentit me lulushin bejn thirrje per anarki, dhun, luft e gjak.

  1. i pa emer ik se po te pret ty e ramem hajni ilir meta qe ti lepini pallen e ngjalen ne lalz.ku e ke pllokun a.e bet president edhe pse ju tha bastard e kokpalare.

 9. Ju kini mbaruar shkollen e partise o Rop qira prandaj i shkruani aq bukur komentet o te pa emerit e ridhjerjes,dhe kini mendime filozofike o moter dhe gra qirat e e kesaj qeverie kelyshesh bushtre.

  1. nuk eshte faji i tyre qe je ti i TRASHE o debili Stalin.
   Ti i trashe, i perdhosur, i perdhunuar, i shkelur me kembe , i beshtyre me nje fjal nje hic ke qene ,je dhe do te jesh o militaniti i zjarrt i PDs. Me njerez si ty PDja nuk vjen kurre nepushtet.

 10. Stalin ja dergove motren shpellareve qe mbrojne salihun duhen shperblyer keta,qe te gezohen me shume dergoja dhe gruan se dhe ti do djehesh me I lumtur se isherbeve partise o rrKari

 11. Ore ate zahon zahon. Atij ti beni nje dush me acid qe te zgjohet nga endrra edi rama dhe ta njohin militantet e vet. Pastaj lleshaj preshaj bien kollaje si birrila.

 12. Ate motren dhe gruan ta shkerdhevshim o -i pa emeri i ridhjerjes-me prag dhe oxhak o moter dhe grua qire. Kete meriton ti dhe gjithe soji dhje sorollopi juaj. .

 13. Stalin shpellaret po presin motren gruan vajzen,vete ja u premtove duan te shkarkohen,ti vete shishen e shurres dhe te salihu ne sherbim o rrKari

 14. O morrat e kuq kaq shkerdhata jeni more te nder pa moral po ju i mbushet zyrat e shtetit me motrat grat nenat e juaja vetem e vetem te shfryjn keta gjoja kopilat e kuq pthu rrac e degjenerume keni qen historikisht mbylleni gojen dhe syt sepse e prishet rracen Arjane.

  1. vetem ti ke ngel pall kari. te gjith deputetet e PD, motrat, grat, dashnoret, gocat neper zyra shteti i kan. po ti qe je militant, dora fundit, ti prep kotheren kur te vin keta ne pushtet, po keta ne gjys pushteti jan gjithmon. te len ty te zihesh e te shahesh neper portale dhe ata vazhdojn bejn lek e jet lluksi. fakir.

 15. Shpeit o kelysh i kuq -ipa emer i ridhjerjes-se ja u kerkon drogaxhiu ne -origji-motrat dhe grate te kercejne me te se- veren- ja lene atij kurse per te tradhetuar idealet e tij jo .Ju raca juaj e kini per nder kur ja u shkerdhejne shoket e Partise ato kurvat qe kini ne familje.Se edhe keshtu i sherbeni partise me devotshmeri ,por per nje gje me vjen keq se po shtoi shume duke u shkerdhyer dhe nuk po e merrni vesh se ke kini -Baba-.Se rraca juaj ferrave eshte ngjizur ,friken e kini ne palce ,behi tima duke fshehur koken si struci ne rere o rop qirat e ridhjerjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu