• |
ide | kryesore

Holanda voton pro rikthimit të vizave për Shqipërinë

Kryesore, Lajme, Të fundit

Parlamentarët holandezë kanë votuar në shumicë pro rikthimit të regjimit të vizave për Shqipërinë. Në procesin e votimit morën pjesë të 150-të legjislatorët e Kuvendit të Holandës, mes të cilëve 105 shprehën vullnetin për pezullimin e liberalizimit të vizave, ndërsa 45 të mbeturit e refuzuan propozimin.

Në total kanë qenë 9 parti politike (Partia Socialiste, PvdD, 50plus, VVD, SGP, CDA, CU, PVV, FVD) që dhanë 105 vota për të rikthyer vizat për shqiptarët.

“Parlamenti, pas diskutimeve, duke vënë në dukje se ka pasur një rritje të ndjeshme të kriminalitetit nga mafia shqiptare në Holandë dhe se këto organizata kriminale keqpërdorin mundësinë për të udhëtuar pa viza përmes Evropës që të zgjerojnë më tej rrjetin e kontrabandës, duke vënë në dukje se pezullimi i vizave për Shqipërinë u detyrua nga kushte të ndryshme, duke përfshirë parandalimin e krimit ndërkufitari kërkojmë qeverisë të paraqesë kërkesën në Komisionin Evropian për të filluar procedurën e frenimit emergjent për liberalizimin e vizave”, shkruhet në deklaratën e parlamentit holandez.

Tri partitë kryesore parlamentare, të cilat kanë përkrahur më së shumti ndërmarrjen e kësaj mase drastike ndaj shqiptarëve janë Partia Socialiste, Partia për Liri dhe Partia Demokristiane. Rikthimi i regjimit të vizave që e kthen Shqipërinë shumë hapa pas në procesin e integrimit evropian, konsiderohet nga këto parti si e vetmja zgjidhje parandaluese e fenomenit të krimit të organizuar të shqiptarëve në Holandë. Megjithatë, pavarësisht votimit të sotëm të legjislativit holandez, kthimi i vizave mund të marrë karakter detyrues vetëm nga një vendim i Komisionit Evropian.

 

77 Comments

  1. Cfare vendi dhe kombi basdard qe nuk i perkasin asnje grupimi te popujve evropian si; gjerman, freng, nordik, thjesht bastard lgbt.

  1. Po Lul maskarai. Ne fakt fajin e ka Saliu. E vertete qe ne kohe te Saliut na i hiqen vizat por kjo ndodhi fale punes se shkelqyer se Edit ne bashki duke dhene leje ndertimi.

 1. Cfare vendi dhe kombi basdard qe nuk i perkasin asnje grupimi te popujve evropian si; gjerman, freng, nordik, thjesht bastard lgbt.

 2. Jo more jo ,Partia socialiste e Hollandes ka votuar se ky Kadriu i Kazaneve-ja nderroi emrin nga parti-soci-haleiste-ne -rilindje por si perfundim doli -Ridhjerje.Prandaj jane inatosur.

 3. Ketu ka dy fakte :
  1) bandat shqiptare me dhune dhe gjak kan emarre ne dore gjith portin e Roterdamit , qe deri tani ishte ne dore te disa bandave lokale , turke , marokene dhe ruse. Kurse tani ligjin e bejne shqiptaret. Por une nuk arrij dot ta kuptoj se si do ta zhdukte kete fenomen heqja e vizave. Shumica e atyre kriminelave qe zoterojne roterdamin jane me pasaporta hollandeze. Pra jane shtetas Hollandeze.
  2) Edhe vete politikanet Holandeze e dine shume mire se kjo inicjative nuk do te votohet nga BEja. Pra bejne nje politike populiste thjeshte per te kenaqur elektoratin e tyre.
  3) Natyrisht qe kjo gje do te perdoret nga forca te ndryshme ne shqiperi per interesat e tyre pa permendur se te dyja palet politike ( PD, PS) kane njerzit e tyre ne ato banda te cilat jane krijuar ne fillim te viteve 2000.

  ah se harrova , do ishte dhe nje ushqim shpirteror i persosur per Arin Stalinin, Xixen ejt .

  1. O Skeptik shko bëji gojore shefit se për ekspertët e Ripjerdhjes nuk kemi nevojë! Ne po na rikthejnë vizat ju i bini legenit! Fajin e ka gjithmonë Saliu apo jo?!

  2. Mark Frrokun që në Hollandë hetohej për vrasje, edvini e bëri deputet.

   Banda shqiptare ka pasur edhe më përpara, por nuk kanë pasur mbështetje politike si rasti i frokut e dhjetra të tjerëve që edvini i strehoi në rilindje.

   ky lajm duhet të të hidhërojë në radhë të parë ty e parrazitët e tjerë me tasdtierë që paguheni me taksat tona, sepse sot Holanda nesër një tjetër, do të na venë fshesën, por që të mos ndodhë kjo shqiptarët do ti venë fshesën edvinit. Tik-tak……

 4. Luli weet het,hij is zo blij niemand kan het niet voorstellen.
  Hij moet opgehangen worden , hij is een vuile flikker, een grootte klootzak.
  Hij weet wat ik bedoel met deze worden

 5. Hollandezet jane shume oportuniste..te vetmet programe qe kane bere ne Shqiperi ka qene ambasada pink dhe parate qe dhane per Mjaf..njeri mut e tjetri kak

 6. Holandezt dun karin sumes ene droge qi tja fusin hunes .Ata qelbesira furnizojjne krejt europen perendimore dhe lindore me kokaine ekstazi dhe kanabis prej dhjeteveqaresh ,kurse tani gjoja fajin e paskan shqiptart .

   1. Na e bet Saliun engjell. normale qe ka pjesen e vet te fajit per gjendjen ku eshte vendi. ne 30 vjetet e fundit, Saliu ka qen 15 vjet ne pushtet keshtu qe mos na cani karin me ironi idiote se ka pjesen e vet te fajit dhe nuk eshte pjes e vogel.

    1. O i paemer. meso aritmetike. Saliu ka qene ne pushtet per 13 vjet. Pjesen tjeter, pra 16 vjet nuk e ka pasur Saliu. Saliu engjell nuk ka qene kurre dhe kete s’ka njeri qe nuk e di; por tjeter gje eshte te mos jesh engjell e tjeter te jesh moster si ky monstra qe na qeveris dhe qe po na dhuron cdo pisllek te mundshem.

     1. o sofllaqe, per mua jan te dy monstra, po sala me shum se i ka ndy duart ne gjak. kushedi sa fantazma e ndjekin.

    2. E para, ska nevoje per sharje apo fjale te ndyra. Saliu ose Sala se ne ketej nga anet tona i themi Sale ka 13 vjet ne pushtet per te qene i sakte. 13 vjet plot me gabime pa dashje dhe me krime dhe maskaralleqe te tjera me dashje. Rama ka ne pushtet 19 vjet deri tani, si minister kulture kryebashkiak dhe kryemninister. Per mua njesoj jane te dy. Te dy kane faj per situaten ne Shqiperi, faj te cilin e ndajne me te tjere. Qe ta kuptosh spo ben njeri engjell nje qelbesire si SALA, por po shava Salen duhet te shash edhe edin dhe ederat e tjere. Eshte thjesht qesharake se si mund te vazhdosh pas 6 vjetesh ne pushtet duke thene fajin e ka saliu apo luli tani se fundmi

 7. Gerr-verr dhe nuk na dhe nje alternative apo nje version te sakte o -komentator -i ”nderuar”me pseudonimin -Skeptik-Po c’eshte ai shqiptar qe gezohet per vendosjen e vizave nga shtetet e huaja per ne o idiot?.Qe ne e paskemi ushqim shpirteror dhe sipas teje ne na behet qefi, ndijejme krenari per privimin e levizjeve te lira neper bote o monster.Jo ti mundet te jesh qen qe ha te zotin .Ju ini nga atadoni ta shihni kete pop[ul te mbyllur ne guaske sic e bete 50 vjet diktature dhe prap e cuat kete vend prape ne izolim.Te ter shtetet mund ta marrin kete nisme .Dhe ai ke bere pyetje vetes o sharlatan-perse kjo po ndodh tani ne keto vite te qeverisjes te -Ridhjerjes?Sepse vendin e mbuloi -Krimi ,Droga ,vendi u be Kolumbi.Dhe perse?-Sepse kemi nje qeveri te lidhur dhe kapur koke e kembe nga krimi.

  1. O stalin o kar qore, ti je me Lulin (Lul ne hollandisht do te thote KAR)edhe per cdogje qe luli bene per ty eshte e mire,jo ore se ai eshte me i poshter se rama edhe me i ndyre, eshte vegel e berishes eshte komplet idjot, edhe qe bie fjala , Rama bene fasade, oke fasada ka te miren se te ndryshon faqen ta tregon te paster, por jo si e la sala me lulin mut edhe vetem m izat peshtynin , ka taksa, po normale qe ka eshte veshtire te mesohesh se kishe 30-vjet pa paguar asgje, per nje shpi private ne hollande paguan 1500-3000 euro ne vite ujra te zeza kanalizime, prandaj mesohuni te punoni edhe jo te bridhni me mercedesa, por me traktora qe te dali fuqia e punes e lire edhe konkurent me europen , por ne jemi si ajo dhia, qe sa do te piset jemi bishtin e mbajme perpjet, Hollanden se qi njeri, do hollanda po sja ras europa, sja ras amerika, keshtu kjo propoganda nuk eshte per vizat por nje shkas per te mos hapur negociatat me shqiperine

   1. O idiot shqipëria po shkon drejt katastrofës ekonomike e ti ha mut gër gër, ti kërkosh me qiri nuk gje dot prversë si ti e rilindja jote e qelbur, janë të rallë raca juaj perverse që ju duket mirë kjo kohë e rilindjes së bastardëve .

    1. po pra, se shqiperia para pak vitesh ishte pas gjermanis, jo te paret po pas gjermanis ishim. qe kur erdhi ky ripjerdhesi na ka kap recesioni ekonomik.

     1. Nqs e beson atë që shkruan je budalla dhe injorant, nqs nuk e beson, por të intereson ta thuash je i poshtër.

      Ajo që ka thënë Sali Berisha në 2009-2010? është krejt ndryshe nga sa e komentuan edvini dhe medja që paguar nga ai, dhe që ndonjë budalla vazhdon ta përdorë edhe sot.

   2. Bravo Agron. Fajin e ka saliu te pakten dhe per 5 mandate te tjera te rilindjes. Faleminderit qe na informove qe paskemi bere shtet tani. Tamam se kuptoj pse, por po te besoj. Se ka ca keqedashes qe thone qe 2 ministra te brendshem kane patur lidhje me drogen por do jete ndonje maskara me saliun. Ayyyy saliu e ka fajin

   3. agron ik se po te pret roshi vellaun e mitur ti 2on per perdhunim ne grup,pastaj motren po ta pret xhelili me regjep e rrahman rrahjen nen e oter po ti pret frroku,ndoka e doshi per trafikim ty po te pret artur bushi e prenga qe te beni kokain tregti se jz duhen per derra si i pa emer e vet qe je per te ju ble jongj ,bat e tagji.

 8. Sipas vlerësimeve që di të bëjë Ripjerdhja dhe i zoti i saj me qenushët e qenushet që e lartësojnë duke e quajtur Skenderbeu i ditëve tona, ky është lajm i mirë. Kështu tha edhe vitin që shkoi , kur Evropa na mbylli derën , se ai ishte lajm i gëzuar e plot lumturi për këtë popull, të shplarë nga trutë. Kjo ka ndodhur falë kujdesit që tregon ” I Gjati” për Shqipërinë e policinë që don vetëm ai dhe 40 hajdutët që mban rreth vetes. Vlerësimet di t’i bëjë vetëm ai , që tha , pak ditë më parë, në parlament, se ne i kishim plotësuar të gjitha kushtet për të hyrë në BE, por se ç’kanë ata me ne, se ç’ka opzita, që na shanë anglisht dhe shqip, kudo ,ku ndodhet. Pra, siç e shikoni, kemi armiq të brëndshëm dhe të jashtëm. Kjo i pat ndodh edhe Qoftëlargut Enver. Kështu po ju ndodh edhe bijëve bastardë që na la trashëm ai. Arsyen le ta gjejë tek vetvetja dhe të tijtë. Duhet të zgjohemi. Boll me gënjeshtra, krime, drogë e skandale! E kemi në dorë vetë.

 9. Falenderojme gjithe morrat e kuq per kete sukses te partise komunisto fashiste te vendit. Jete te gjate Skenderbeut tone te spiropidhes se doganave dhe Guruse se lopes Lenka Cukos Mil va bythe baule Ikonomi.

 10. Ju plehraxhinje te rilindjes qe se keni per gje qe te çoni te Partia mamane,motren e gruan,se fundmi edhe gocen paçka se eshte akoma e sapo dale,per t’ua punuar tek e tek !Jo ju,se keni per gje qe t’ua punojne(pallojne) edhe ne grup,madje keto tipat e grupit dyte i beni kryetar bashkie !Ju te perdale e pjerdhamane,ju pordhace e graperdala ju qelbesira e bij kurvash,boll na çate menderen ,boll rrace burrash me tanga,boll u tallet me kete popull sylesh e injorat !!!Ju shkon per mbare ju monstra,se keni vajzat qe punojne ne bordellot e Europes e ju çojne aq sa te hani mut ketu e kudo duke mbrojtur rilindjen, e duke shkerdhyer mamate tuaja ne shqiperi !Ju te fundit qe sot duhet te lehnit kunder europes ?!Po pse fajin ua ka Hollanda se Edvin Rama ua con atje,Arben Frrokun e Frroke te tjere,qe qeveria i liron apo i nxit me drogen dhe krimin qe ben kerdine ne kete vend leshi ?!Nese do ndodhte kjo gjeme jo e vogel qe ndodhi sot ne kohen e Saliut,o zot sa e sa funderrina do leshoheshin menjehere,pafund!Nuk do te leni hu pa shkulur nga mamate,grate,motrat e vajzat tuaja e te godisnit, fajin e ka Saliu ?!Po sot o kelysh kurvash,pse nuk heshtni e hyni ne ate qe nuk thuhet ?!?!!?Boll kurva se shpejt do kete zhvillime e do ju degjenerojme skajshem,do u behet ajo qe nuk mendohet,do ju perzene,do ju kthejne ne salari e nga gopin e shklyer nga vini,do te ndodhe bije baxhellash !!!

 11. o-Gramafon a Agron si e ke emrin, ty nuk te ofendoj dhe te fyeu njeri o rop qire pse ma merr me goje ti, dhe debaton me mendimin dhe komentin tim o kopil bushtre Pse nuk shkruan mendimin tend o prag qire po ini mesuar ta kruani bythen me te tjeret o moter dhe gra qirat e -Rivdekjes-

 12. Eshte dora e lulit dhe e 3-4 shokeve te tij deputete hollandeze. Edhe vizat qe thoni ju, luli me keto shoket e hoqi, qe ti vinin prap kur te vinim ne ne pushtet. I sorollat si ti doje qejfi. Keto tipat komandojne edhe zdf, rai,telegraph, dash dhe cdo mbrapshtire tjeter qe shkruan kunder kryeministrit. Qeveria po ben cdo perpjekje ti mikloje me tendera, ppp,leje ndertimi etj. por besnikeria e tyre ndaj lulit te saliut eshte e pafund. Tani po mbeshtetemi tek mundesia e fundit per zgjidhjen e kesaj situate, pra mero baze. Ai e njeh sh.mire se kush eshte luli dhe do ja cjerre masken perpara tyre. U betua qe do beje kujdes t’i pastroje provat qe do i dergoje nga ndonje foto lakuriq, apo deshmi kompromentuese gjykate. Ne nuk i kemi humbur shpresat. Vizat do te vihen por luli do shkoje poshte. Do gezoheni pa fund o shqiptare!

 13. Sa te ulet qe jeni. Sa e madhe eshte injoranca ne kete vend. Ne nuk na e ka fajin Rama po ju o te pashkolluar. Zot para se te na shpetosh nga Rama ktheu mendjen e hairit bashkekombasve te mi se ndryshe mjere femijet tane qe lindin te pafajshem por te damkosur. Me vjen shume keq per te gjithe ju qe nfa fjalori duket sikur keni dale nga nevojtoret e ferrit.

  1. ua ua ua edhe ti mo , qe shkruan nga zirat e bashkise…edhe tiii..nga keta te ortodoksise mooo..qe rama i beri te gjithe me para moooo

 14. Mbas protestave te fuqishme qe lulu beri brenda dhe jashte shqiperise duke nxire gjithcka dhe vizites se fundit ne hollande,parlamenti votoje per kthim te vizave,por jo qeveria,tani ju shpellaret e skifteret bythlepirsat e salihut gezohuni deri ne fund te majit kur zgjedhjet ne europe te kene mbaruar dhe do shikoni,dardha e ka bishtin mbrapa o ju qifte hollanda robt e shpise

 15. Paska dale dikush nga opozita r komenton me emra te ndryshem. Harrojne keta njerez se eshte Luli qe ka sponzorizuar ne parlamentin hollandez per te rivendosur vizat, por vec kesaj harrojne edhe se negociatat po behet nje vit qe jane hapurdhe vizat nuk mund te rivendosen me. Sukseset e Rilindjes jane te padiskutueshme dhe nuk mund t’i zhbejne 105 deputete hollandeze, qe te gjithe te nivelit me te ulet se deputetet shqiptare, apo edhe 500 deputete gjermane qofshin se as ata nuk jane me te mire. Genjeshter me bisht e disa njerezve pa karakter te cilet harrojne te mirat e shumta qe Rilindja i ka sjelle ketij vendi. GENJESHTEEEER dhe ikni tani o pseudoopozitare qe edhe protestat kur i beni, nuk dini t’i beni. Hajt maten se i thashe gjeneralit te leshoje gazin per t’ju shperndare. Doni vendosjen e vizave ju. ..

  1. do me thene ti militant i paguar po na thua qe Hollanda e ka shume mendjen tek propaganda e Lulit per te hequr vizat…oooooo rilindar (nuk ka sharje me te keqe) fjalet do ishin te kuptueshme te kishin b ythen nga keni koken qe te arsyetohej fjale e pjerdhur!!

 16. Ka mundesi qe ai -Bishti-do ju hyje ne Maj juve ne bythet, dhe atyre shkerdhave qe kini neper shtepia ne -vrimet-sic ju ka hyre deri me sot o mbec tere jeten -ipa emer-

 17. Sa mire e bene keta legena hollandez,kur hyn ne fuqi ky vendim specialistat e midhjeve Stalin zigur xixa fax kristi ajola juri byroisti etj,sa mire bene lulu nuk iken dot ne hollande tani,ja beri vetes

  1. o palle, hollanda mund te votoje po nuk mund ti ndalet Shengenit dhe ajo qe kane votuar eshte rezolute dhe jo ligj..apo nuk ka gje se ju jeni mesuar me VKM e idiotit qe komendon me ngjyra ne tavoline..Nuk do ndodhe asgje por grade me te ulet se kemi arritur kete radhe me keta pocaqi ridhjeres nuk mund ta mberrijme me!!

 18. Ore keto lulkuqet e rames jane te papame kur shikojene grate që po ja qi rama thojene seshte ashtu si duket se ato shkojene per inat te saliut hajde o guri hajde

 19. Ne Maj e majta Europiane do shkoje ne hale te gomereve. Haradibaj eshte burre qe ja perplas Mogherinit dhe Han fshatarit se po punojne keq ne Ballkan. Cdo te thote kjo ?. Kush po punon nen rrogoz per ndarjen e territoreve te Kosoves?
  Morrat e kuq antiatdhetare te ketij Kombi.

  1. ne shyqyr qe kemi sali patriotin. per patriotizem furnizoi sllobodanin me naft, per patriotizem arrestoi luftetaret e uck ne 96 perfshi dhe adem jasharin dora vet, per patriotizem dha sa kaishte mundesi nga deti shqiptaer greqis, per patriotizem po ben cmos qe te ndaloj progresin e shqiperis ne rrugen europiane. na e kan fajin morrat e kuq se sali penicilina eshte patrioti me i madh qe ka njohur kombi. shum shpejt do dalin letrat po juve dhe tu thuash ja ujku kerkoni gjurmet. mjeran.

 20. Kurse ato shurrat e ridhjerjes do shkojne ne Hollande -konsulle nderi-keshtu ka vendosur -Gjinoja-Motivacionin ja dergova me -fonogram-,ti i pa emri i ridhjerjes do shkosh pa problem se do te te bejne -bashkim familjar-.

 21. Xhaxhi -Agroni-motren dhe gruan te kuvellsha,Ato vajzat ti shkedhevsha do i –Q——i—-ja u bera bene ,por te te perdhunoj dhe Anene-

 22. Skeptiku, na e paska gjetur ate qe i kish humbur, por me mendimin e sulmin qe na ben duke na e permendur linkun, nuk kuptojme se me c;menyre e permend. Ky, po na tregohet gjoja realist se Hollanda me propozimin qe ka bere, na e ka gabim, pasi boset qe drejtokan drogen atje na qenkan me pasaporta Hollande. Atehere, sipas ketij studiusi, te sektit te grupeve e bandave . si specialist i specializuar nga partia e sektit qe e treguan bvehten me kanabizimin e vendit, e transportimin ne vendet europiane, duan ta bejne fakt, e ndofta keta me bazat qe kane ngritur me kohe ne Holande jane grosistet e droges europiane, dhe duan qe ai shtet te mos e marre kete vendim. Edhe per ne , nuk eshte mire nje gje e tille, por, kur shteti shqiptar eksporton droge e kriminele ne ato shtete per interesat ogurzeza, per bandito kracine shteterore, ai veprim eshte mese i merituar per kesi qeverishe narkomane. Kete e ka treguar euro e madhe qe qarkullon, e kondrabandizmi, e korrupsioni pergjitheshem qe eshte ne vend, pa u zhvilluar ekonomia, e pa vende pune. Pra, ku i marrin parate bandat e oligarket? Nga mafia shteterore qe bashkepunon meta.Me pastrimin, e rindertimin e shtetit demokratik ligjor, kur vendi eshte ne zbatim te plote te rendit e ligjeve demokratike, europa do hape krahet per shqiptaret, e jo per skifteret qe po prishin europen.

 23. Merite te vecante ne kete vtim te parlamentit hollandez ka Muc Nano. Ai duhet dekoruar dhe emri i tij duhet te hyje ne histori per thirrjen e tij m-l “Qelbesira bashkohuni”.

 24. Banaliteti, apo humori tipik qe bejne ne imitim te psikopatit, tregon surrogatesine e zylyfeve te te marrit KM qe nuk kuptojne se jetojne ne shqiperi por vetem ne Surrelin e hajdutit.Mos sulmoni anje opozitar, por sulmoni, e korrigjoni idiotin, qe ka marre me qafe PSne, e tere njerezit qe duan te punojne, e jetojne ne kete vend. Akoma nuk bindeni se ci keni bere ketij populli, se c;nam i keni nxjerre ketij vendi, e ketyre njerezve me bemat tuaja te pa imagjinushme? Behuni me njerezor, te kohes, e per vendin mbare, jo vetem per Surrelin. Ky idiot, edhe ato qe u bene ne ish pushtetin e PDse, i ka hedhur poshte, e ka punuar kunder atyre reformave europiane qe u bene. Le te na thote ndonje sukses per 6 vite ne ekonomi, le te thote ndonje sukses nderkombetar, . Ky e kjo qeveri e sektit te varferise poe con vendin drejt falimentit, sepse nuk mbahet pushteti duke renduar populli me taksa, kur ska vende pune e te ardhura. keshtu qe keni deshtuar e po deshtoni edhe me keq. andaj s;ka se c;na do europasepse _ Pa ekonomi, pa stabilitet, , me korrupsionin galopant, bandat bejne ligjin, droga pushton europen, varferia e tej skajshme,oligarke, e horra shteterore qe e rrjepin popullin. E, ci duam keta. apo cna duan ata( europa) pra kemi para nje pushtet, e njerez te pushtetit nga nje part bastarde( rilindja) qe eshte me e shpifura e tere historise pas komuniste.

 25. Historikisht asnjeher nuk na kane dashur hollandezet.Edhe ne masakren Srebenices ku u vrane 10.000 kosovare meshkuj nga serbet,Hollandezet ishin prezent si forca te paqes dhe nuk e cane bythen fare per kete masaker.Hollanda eshte vendi i vetem europian qe marjuana eshte legale ,edhe Lul idioti eshte hollandez dhe do te behet K/min i Shqiperise.

  1. Mëso më mirë se të vdesësh, Srebenica është në Bosnjë dhe banohej nga myslimanë, serbë dhe kroatë, por mund të ketë pasur edhe shqiptarë të Kosovës.

 26. Bravo “ja vdekje ja liri”. Srebenica ka qene dikur ilire dhe me vone pjese e Kosoves. Tani na trego pak se si “Notre Dame du Paris” u ndertua ne Peje dhe me vone u spostua ne Paris sepse Parisi dikur ka qene ne kufirin Kosove Maqedoni dhe Apeninet ndodhen ne Ballkan ndersa Pirenejte gjenden ne Gjirin e e Meksikes dhe Golfstrimi i ka afruar me Islanden qe eshte nje qytet i vogel i ishullit te Sazanit. Rilimdoret jane te medhenj edhe ne gjeografi lere me te tjerat

 27. Urime ju te lapsit,Andit e Shkullakut ,nje drite shprese per ju e Lulin .Por mos harroni se sa me te izoluar aq me lehte do ju shtyp Rama.Koha po punon pert Ramen se Lulin e moret ju ne qafe e mashtruat dhe e nxoret nge rruge te madhe pa asnje shprese.Tani ka mbete te shendrrohet ne sherbetor.

 28. Edhe sikur BE mos e miratoj kerkesen e Holandes, thjesht fakti qe diçka e tille do diskutohet ne Parlamentin Europian eshte nje turp e faqezeze per Shqiperine qe gjasme pret çeljen e negociatave per antarsim!

 29. Ne jemi te keqinjt e vetes. per inat te vjerres shkoj me mullixhiun. shife sa kenaqen ca pidhropsha ketu me heqjen e vizave.

 30. Na plasi ari ne se t vjen ty turp or Albi legen hollande.Ata pidhropshat ene gruqimat hollandez prodhojn krejt faren e kanabisit qi kultivohet ne gjith boten ,tani na hiqen si prostituta t nershme ,qi kon frik nga krimi shqiptar.

 31. Po normale, po te bredhi ai fshatari kokcepsh Alibeaj qe ka vllain ne burg per trafik, bashk me Lulishte hollandezin, neper cdo televizion ekstremist hollandez e tu thot qe ne nuk i plotesojm kushtet keshtu qe mos na jepni gje, cfar prisni ju. Ne Holland partit racista kaq duan; keta sduan vet thon, pse do duam ne? Te zent mallkimi i popullit o Sali vrasesi, o Sali hajduti, o Sali antishqiptari; te zent ty dhe te gjith atyre gjakrishurve qe te sherbejn ty. te gjith garnizonin tend antishqiptar.

  1. Ah po, mire qe na e kujtove per te pesedhjeten here ne dite se gati e harruam ne qe ne fakt fajin e ka dhe gjithmone do ta kete Saliu.

 32. Ben vaki qe te mos nuk i japin vize dhe Rames si kryefajtor i situates?, si amerkont Saliut ?
  Si do e shikojme Ajaksin tani ? vetem ne TV ?
  Eeee, vari arin, do jetojme dhe pa pare ajaksin ne stadium

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu