• |
ide | kryesore

Rrjeti tallet me pozat prej ministreje te Belinda Ballukut (foto)

Pikante

Ka mjajaftuar një klishe e ministres së Energjitikës dhe infrastrukturës Belinda Balluku duke hyrë në parlament, që në rrejt të plasi një gaz i madh me të. Shkak është bërë një foto e botuar në Panorama, ku ministrja po hynte senacën e fundit në parlament, ndërkohë që jashtë po vesonte pakëz shi. Balluku është parë që ka kërkuar ndihmën e truprojës së saj i cili me sa duket përveçse mbikqyr jetën e saj nga rrezikshmëria e lartë, kujdeset edhe për moossprishjen e frizurës të spo përfunduar tek parukieri.

Me të hidhur e ka bërë këtë foto fakti se kolegja e saj diskrete dhe modeste Besa Shahini e zhveshur nga këto maniera ka hyre në të njjtën kohë në parlament e patrembur nga vesa.


PAPARAC

Kaq ka mjaftuar që në Facebook dhe instagram të shpërthejnë komentet.

Madje janë botuar  edhe meme si ato të genc Sejkos që tregojnë se edhe Tereza Mei e mbn vet çadrën e saj.

©Lapsi.al

L’image contient peut-être : une personne ou plus, texte et plein air

 

 

7 Comments

  1. Lope, po me lopcar nga prapa qe i mban cadren .Sa shpejt fluturojne me presh ne bythet keto Nafijet-,ju hipen vetja ne qef shume shpejt.

  2. Ambasadorja e skandaleve ne Danimarke Elida Petoshati me buRin psikopat-homoseksual Arian Muka -skandale vjedhje rrahje kriminale.
    Shembulli tipik i Elida Petoshatit që është ngjitur në rangun e ambasadores nëpër shkallët e paligjshme të nepotizmit, si njeriu i Ilir Metës. Por ky është vetëm fillimi i cili shpesh është domethënës. E.Petoshati në ushtrimin e detyrës së saj ka ngelur besnike e frymës dhe veprimeve të klaneve nga ka dalë dhe thjesht ia ka nxirë faqen Shqipërisë në Otavë me korrupsionin e hapur dhe sjelljet si përfaqësuese e grupeve mafioze, të denja vetëm për krizën e 97-s në Shqipëri. Emërimi i kësaj ambasadoreje në Kanada, fatkeqësisht ka përkuar (është e logjikshme) me kulmimin e veprimeve abuzive dhe të papërgjegjshme të Qeverisë shqiptare, duke bërë që vala e emigrimit të paligjshëm nga vendi ynë në drejtim të Kanadasë të mos ndalet, madje të përkeqësohet. Kjo gjë ka sjellë edhe reagimin e pashmangshëm (që hyn në fuqi së shpejti) të autoriteteve kanadeze të cilat, si një masë vetëmbrojtëse, e kanë përfshirë Shqipërinë në grupin e vendeve që kanë shpërthime valësh të pakontrolluara të emigrantëve të paligjshëm, për arsye të paqëndrueshmërisë politike, pasigurisë së theksuar dhe dhunës së grupeve mafioze, rrënimit ekonomik madje edhe luftës shkatërruese totale sikurse janë Haiti, Kongo, Somalia, Sudani i Jugut, Afganistani, Kamboxhia, Irani, Iraku, Siria, Autoriteti Palestez etj. Këto veprime të Qeverisë shqiptare dhe përfaqësueses së saj në Otavë e kanë futur Shqipërinë në “listën e zezë”. Qeveria shqiptare dhe E.Petoshati duhet tu japin shpjegime shqiptarëve për këtë turp dhe dhe për atë realitet që kanë krijuar për shqiptarët që ende ikin sikur vendi të ishte në luftë…
    Por gjërat nuk mbarojnë me kaq. Kësaj ambasadoreje me titull, E.Petoshatit, nuk i nxihet faqja as nga ana njerëzore as administrative që të marrë në mbrojtje hapur madje edhe vrasjet e katër demonstruesve në mes të Tiranës, më 21 Janar 2011, duke e quajtur vrasjen e tyre reagim normal të shtetit. Po me aq qetësi ajo ka marrë në mbrojtje edhe qarkoret e turpshme, fyese dhe shkatërrimtare nga ana profesionale, të dërguara fill pas asaj ngjarjeje tronditëse dhe që e spërkati me gjak fytyrën e Qeverisë. Mënyra primitive-familjare- klanore se si e drejton E.Petoshati institucionin e ambasadës, fshehjet e korrupsionit të shefave në Tiranë dhe veprimet po ashtu të frymëzuara po nga e njëjta psikologji korruptivo-klanore, e bëjnë atë një shembull tipik të diplomacisë shqiptare sot, – një dorë të zgjatur të klanit që e ka dërguar, e cila është fare e paaftë profesionalisht, inaktive dhe me performancën e një shtëpiakeje të rëndomtë në përfaqësim, por që bëhet sakaq agresive kur mbron dhe maskon interesat korruptive të vetat dhe të njerëzve të pushtetshëm që e kanë dërguar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu