• |
ide | kryesore

Sot në kushtetuese kush e mori zyrën? E betuara tek noteri, apo tek presidenti

-Instant, Lajme, Të fundit

Mëngjesin e sotëm, në godinën e Gjykatës Kushtetuese u paraqitën për të nisur punën Arta Vorpsi dhe Marsida Xhaferllari.

Asnjëra nuk pranoi të flasë për median, ndërkohë që një ditë më parë Vorpsi u betua tek noterja, kurse Xhaferllari në Presidencë.


Por a mund të pranohet kjo mënyrë betimi e Vorpsit? Burime nga mazhoranca i thanë A2 se procedura është rakorduar me partnerët ndërkombëtarë dhe mbështetet në një rekomandim të Komisionit të Venecias, që i cilëson betimet si akte të thjeshta ceremoniale.

Nga ana tjetër, Fax News raporton se Vorpsi ka mbërritur në Gjykatën Kushtetuese për shkak se ajo ka aty një zyrë si këshilltare ligjore.

Kurse Xhaferllarit i është caktuar një zyrë, makina dhe pritet të nisë përllogaritja e pagës.

9 Comments

  1. O idiot injorant, qe paguhesh per komente neper portale. Nuk e shikon qe po pirdhet vendi dhe rama nuk zbaton minimalisht as procedurat po ju ka ngel mendja tek opozita.

   Prandaj po na iken rinia o qelbesire se plehrat si puna juaj i bjn oral pushtetit per nje sufllaqe. Nuk e ka fajin rama qe bn cti doje trapi por e keni ju, gojorsat e rames

 1. Like Floririt i ka ngel te vej edhe Monen gjyqtare dhe ato deputet 17 vjecare qe prindit e tyre mbajn me para Like Floririn, ali baben me 400 hajdukat e lsi. ky palaco e karagjoz deri ne neveri do paguaj nje per nje te gjitha keto qe i ka ber vendit dhe shqiptareve. ti o mortje mos kujto se mund te haesh me ameriken, sidomos kur je i krimbur deri ne palce nga korrupsioni, ku i madh e i vogel te kan par me ze e me figur sesi i ke ber pasurit, pallatet e vilat. ferko mace sa te duash, ngjit male sa te duash, peshko ne rere sa te duash, pi dhe birra me bes kallakun e qim peken ne lalz sa te duash, shijoji momentet e fundit prej horri profesionist e pseudopolitikani mafjoz. per ty ka filluar countdown-i.

  1. Po pse jeni kaq injorant o letyra. Akoma se keni kuptuar ca po ben rama. Meta eshte krye llum, por eshte linja e fundit e mbrojtjes ndaj nje pushteti qe po kap gjithcka. Pastaj, pse nuk thua qe e ka fajin rama qe ta beri president, apo eshte e shijshme bytha e rames qe e lepin kaq shume?

   1. Nuk jane injorante por jane njerez te lig, njerez pa dinjitet, njerez qe duhet ti q.. nenen (dhe baben) qe te te thone baba, njerez qe skane buke te hane dhe ikin ne emigracion te punojn hamej dhe te jetojne ne pensione, dhe prap thojne rroft Rama. Ka 6 vite KM Rama dhe prap thojn qe fajin e ka Berisha per cdo gje. Ne p… te seme shkofshim te gjith, skemi per tu bere ndonjeher shtet ne.

    1. Fajin e kan letyra si puna jote. Lexove gje te thosha fajin e ka saliu? apo i lexon me syt e shqupit komentet. pavarsisht per ke ben tifoz, mua personalisht sme rruhet per asnje prej tyre. aq me keq te mbroj Ramen. Deshira ime eshte qe Ram trecerekshi, Damian gjikari, Saje Qorri, Saleh digjitali, Lul solisti, Mona cizmja dhe Like floriri, te gjith keta ti shof prapa hekurave. dhe deshira me e madhe akoma eshte qe shqiptaret te hapin syt e te mbrojn interesat personale dhe jo te like floririt. po ca me bo, shqiperia ka qen gjithmon e mbushur me enverista (pavarsisht se u duket sikur jan me PD) ne mentalitet. Hajt tung o tifoz.

    2. O qim peka, pe ndonje fjal falenderimi per Ram trecerekshin ti? Ca lidhje ka Rama me komentin tim? SIgurisht qe e ka fajin Rama qe e beri president dhe Rama eshte njesoj e nuk eshte me mir. po ashtu jan edhe Salehu me Bashen tend se dukesh si suflak shqupi. Mu sme ha palla as per Ram as per Bash e aq me keq per Like floririn. Mua sme ha palla per parti por per shqiperi. ju tifozat jeni e keqe me e madhe se liderat tuaj suprem. Un personalisht jam per denim te te gjitheve qe kan shkelur ligjin dhe kan vjedhur kombin. per te mos fol per vrasesit qe akoma nuk u ka hyr gjemb ne kemb. Ju qe hani buk me parat e partis, te majt e te djatht, vazhdoni zakonin sipas rradhes e shahuni e rrihuni po te doni. po mos mu pergjigj komenteve te mia duke permend ram trecerekshin e duke mbrojt like floririn se un skam koh per suflake partiake, edhe pse ty ste besohet se per ty mbase eshte absurde te mos zgjedhesh nje parti. ka shum si puna jote, qe jeten e vet nuk e shofin dot pa nje lider suprem. enverist ne mentalitet pavarsisht cilen nga partit qe polli ppsh ke zgjedh (PD apo PS).

   2. O qim peka, pe ndonje fjal falenderimi per Ram trecerekshin ti? Ca lidhje ka Rama me komentin tim? SIgurisht qe e ka fajin Rama qe e beri president dhe Rama eshte njesoj e nuk eshte me mir. po ashtu jan edhe Salehu me Bashen tend se dukesh si suflak shqupi. Mu sme ha palla as per Ram as per Bash e aq me keq per Like floririn. Mua sme ha palla per parti por per shqiperi. ju tifozat jeni e keqe me e madhe se liderat tuaj suprem. Un personalisht jam per denim te te gjitheve qe kan shkelur ligjin dhe kan vjedhur kombin. per te mos fol per vrasesit qe akoma nuk u ka hyr gjemb ne kemb. Ju qe hani buk me parat e partis, te majt e te djatht, vazhdoni zakonin sipas rradhes e shahuni e rrihuni po te doni. po mos mu pergjigj komenteve te mia duke permend ram trecerekshin e duke mbrojt like floririn se un skam koh per suflake partiake, edhe pse ty ste besohet se per ty mbase eshte absurde te mos zgjedhesh nje parti. ka shum si puna jote, qe jeten e vet nuk e shofin dot pa nje lider suprem. enverist ne mentalitet pavarsisht cilen nga partit qe polli ppsh ke zgjedh (PD apo PS).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu