• |
ide | kryesore

Renato Mekolli xheloz për Arbana Osmanin? Shefi i kuzhinës masakron librin “Receta për 5 minuta”

F1, Stil

Arbana Osmani ka pasur një sukses të paimagjinueshëm këtë herë në Panairin e librit. Standa e saj arriti deri në pikën që ruhej nga badigardë, falë reklamës inteligjente në instagram, dhe dhuratave që vetë moderatorja shpërndau bashkë me librin në Pallatin e Konkreseve. Por suksesi i librit të gatimeve “Receta për 5 minuta” nuk ka ngjallur , me sa duket vetëm xhelozinë e autorëve seriozë si Fevziu, Zogaj, Bejtja, Besnik Mustafai që u nderua me çmimin e parë, por edhe ata të shefit të kuzhinës, Renato Mekolli. Këtij të fundit i shkoi në stenden ku promovonte librin kamera e “ThumbON”, emisionit të Fatmës dhe Aulonëës tek Ora Nevs. Gazetari madje e ka provokuar Renatonme  qëllim ngatërrimin e librave me autorët. “Si po të ecën libri “Receta për 5 minuta”- e pyet gazetari ndërkohë që Renato ia kthen: “Receta për 5 minuta? Nuk ka libër që të bëhen receta për 5 minuta. Unë 30 minuta dua të futem në kuzhinë”- ia kthen shefi gazetarit.

Shpotia është e qartë. librat me receta për 5 minuta janë për shtëpiaket, kurse libri i një shefi të madh është tjetër gjë.


©Lapsi.al

ImageImage

 

5 Comments

  1. Popull dembel, edhe një vezë do më shumë se 5 minuta për tu bërë jo më ushqimet e shëndetshme, prandaj shqiptarët janë bërë si lopë nga trupi e nga truri.,

    1. nga nje liber te pergjithesosh popullin paksa e guximshme, apo mbushe gojen me mut e fole per popullin ti..edhe ne Itali qe kane guzhinen me te mire, ka plot qe botojne libra te tille…ti shave gjithe popullin…o ..krimb..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu