• |
ide | kryesore

Fotot/ Super apartamenti që Kristiano Ronaldo ka blerë në Lisbonë

-Instant, Stil

Futbollisti i njohur, Kristiano Ronaldo ka blerë një apartament me vlerë plot 7.2 milion euro, një rekord për shitjen e pasurive të patundshme në qytetin e Lisbonës.


Blerja daton rreth një vit më parë, ndërsa shtëpia duket e mrekullueshme. E ndarë në dy katet e larta të një ndërtese luksoze të vendosur në Rua Castillho, apartamenti ka një sipërfaqe prej 288 metra katrorë dhe është vetëm 2 hapa larg lagjes ku u rrit ylli i Juventus.


104136252-1c185929-bf12-4a24-8fb4-c9f4bfc7e528

Tre suita, dhoma e ndenjes, dhoma e ngrënies, banjë me sauna e xhakuzi, palestër, kinema janë vetëm disa nga komoditetet e apartamentit luksoz i cili, megjithatë, do të jetë i disponueshëm vetëm nga shkurti i 2021, pasi futbollisti kërkoi disa ndryshime që nuk ishin shumë të thjeshta për t’u bërë.

104136318-c60af5b8-1e5c-490d-9b5c-f0310d3e1049104136386-fd77d463-7735-41e8-bd95-62a61018efea104136482-a2b394f6-603c-4cc5-8363-07738ff29ccd104136555-847be196-1316-49a9-8947-b031de4f4172104136669-ef735803-8d2f-413d-8ec0-4c064da3bbd4104136753-55480fe5-036e-4f02-a6f9-7ce3925d365f

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu