• |
ide | kryesore

Rudina Hajdari ia thotë Ramës në sy: “Po e bën Tiranën si Shkupi i Gruevskit, do kesh fatin e tij”

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Deputetja Rudina Hajdari e ka akuzuar sot fort Edi Ramën në një interpelancë për shembjen e Teatrit. Duke akuzuar kryeministrin se me shembjen e teatit kishte bërë një akt të etiketuar nga shtypi botëror
si barbar ajo shtoi se ai synonte truallin dhe jo godinën e teatrit. Sipas Hajdarit, kryeministri Rama kërkon të favorizojë miqtë e tij me truallin e teatrit.


Në fund të fjalës së saj Hajdari tha se Rama do të mbahet mend si Nikola Gruevski i cili siç tha ajo rrafshoi qendrën e Shkupit për të ndërtuar vepra të pakuptimta.Por edhe ti do të kesh fundin e Gruevskit” i tha ajo.


16 Comments

 1. Do zoti edhe me keq se Gruevski…,mbase si Gedafi !Mendoj se do kete fatin e mikut te tij,qe e la ne degradim e zhgenjim ta pamase,Ardian Klosi !
  Beje Edvin,merr mekatet e krimit tend me vete,por banden e hajduteve e ke zbuluar fare,po fare !

 2. Ka nje ndryshim te madh ketu. Gruevski ndertoi teatrin e ri si nje tribut per ate te vjetrin qe u shemb nga termeti i vitit 1963 duke u perpjekur ta bej identik me te. Mund ta quajme edhe restaurim. Ndersa Rama teatrin e vjeter e shembi edhe kur termeti i hengri mutin. Ndryshimi eshte qe ndersa Gruevski nderonte hsitorine edhe pse ne nje menyre kitsch, Rama nderon vetem egon dhe oligarket e tij ne kurriz te historise.

 3. Në vitin 2011, Ministria e Brendshme e Maqedonisë kishte vendosur të blejë një makinë të blinduar deri më 243 mijë euro. Por,me insistim të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, ministrja Jankullovska kishte nënshkruar vendimin për blerjen e një makine tjetër,të pajisur sipas shijeve të Gruevskit, vlera e të cilës kishte arritur në mbi gjysmë milioni euro. Gjykata e Apelit në Shkup dënoiish-Kryeministrin e Maqedonisë Nikolla Gruevski me dy vjet burgim,me 4 vjet e gjysmë burg është dënuar edhe ndihmës-ministri i Punëve të Brendshme Popovski,ndërsa një proces i veçantë u zhvillua edhe ndaj ish ministres Gordana Jankullovska.Demshperblimi i Françesko Beketit me shumen prej 140 milion Eurosh,per faj te Kryeministrit dhe Erion Velias,por sidomos te Kryeministrit qe ka gjithshka ne dore,eshte 280 here më i madh se sa vlera e Makines se Gruevskit,qe i bie se denimi i Rames
  duhet te jete 560 vjet.Por rasti i Rames ne krahasim me ate te Kryeministrit Gruevski,ka nje ndryshim.Makina qe bleu Kryeministri Maqedonise i mbeti po Shtetit,megjithese mall ne vlere,ndersa Leket qe i paguajn takspaguesit shqiptare Françesko Beketit,jan te humbura ne te gjitha format.Prandaj denimi nese e rrumbullakosim,duhet te jete 800 vjet,500 vjet Rama dhe 300 vjet Veliaj.

 4. bo rudi ja paska dhi edvin bandes ,tamam e “bija ” e azemit si paska ngja fare kurves fatmira .e paster si fatmira .tamam opozitare e flakte dhe e ndershme .

  1. Për Ildën dhe për “600 vajzat” e kryeministrit.Paradë mode mund të bëhet kudo, moj Ilda, në secilën seli qeveritare, por sidomos në Kryeministri. Nga informacionet e reja që kemi, janë rreth 600 vajza të reja, të cilat janë punësuar në Kryeministri dhe nuk dihet se çfarë pune bëjnë. Dikur kjo strukturë nuk kishte më shumë se 50 vetë, ndërsa tani, mendoje pak, rreth 600 vajza të reja, mes tyre ka edhe të afta, të cilat venë në punë dhe nuk dinë përse venë, për të cilat më shumë mësojmë nga rrjetet sociale, se çfarë bëjnë.
   Kush i paguan këto 600 vajza kryeministrore, nga sillen, nga venë dhe nga shkojnë, me se merren, çfarë vizioni kanë…cili buxhet i financon, në bazë të çfarë vendimi kanë zënë folenë aty, mbi bazën e së cilës meritë. Askush nuk e di, ndoshta as vetë shefi i qeverisë që ka hapur grykën e thesit për të bërë në godinën kryeqeveritare një konkurs mode vajzërore, po aq lehtë sa ka vendosur në zyrën e tij një kosh basketbolli.
   Cila meritë..kush i ka deleguar…çfarë bëjnë…kush i paguan..ku i kanë zyrat..si u kalon dita?
   E vetmja punë e tyre, moj Ilda, janë paradat e modës, shko e eja nëpër sallone e korridore, me veshje seksi dhe me foto në rrjetet sociale si Instagrami. Mos u habit, ti Ilda, që këto nëpunëse të veshura seksi, pak gjoks zbuluar dhe këmbë zbërthyer, mund t’i shohësh në foto nga Dubai, vende luksoze e parajsa, në udhëtime vjeneze dhe shijim ndeshjesh barceloneze, në anije luksoze dhe, natyrisht seksi. Mos u habit nëse në udhëtime pune jashtë shtetit drejtorët e mbi drejtorët shoqërohen nga sekretare të reja, jo gjithkund e jo të gjitha, por ama moderne, të këndshme dhe pamjet që na sjellin, të lumtura në kafene, me pije të ndryshme para vetes , luksoze.

 5. Më ka dërguar doktori- foli si trim.

  -Po, si është puna?

  -Ju të gazetës- më tha- duhet të shkruani për mua, se kam qenë në burg. Jam nga Fushë- Kruja.

  Sapo kishte nisur botimin gazeta ‘Rilindja Demokratike’, më e kërkuara dhe më e lexuara në historinë e gazetave shqipe.

  -Mirë, po pse ke qenë në burg?, e pyes

  – Desha të vras Enver Hoxhën, prandaj…

  -Ta vrasësh?… Ma thuaj historinë, si ndodhi?

  -Kisha marrë vesh se Enveri do të kalonte me makinë mbi Urën e Zezës. Hyra poshtë urës dhe prita derisa të kalonte. Aty do ta vrisja.

  -Nga poshtë urës do ta vrisje tjetrin në makinën mbi urë? Si?

  – Me sëpatë!- tha ky që tashmë po bëhej pjesë e opozitës anti- komuniste.

  E pashë edhe një herë të mjerin dhe i thashë: ‘Mirë, mbylle derën dhe ik tani!’.Zigur djali nga dita te tema,tani dole te lapsi,mjaft u masturbove o loqja e majte e salihut

  1. Ta paska heq fare petllen merua o kar . E kupton qe je tamam si qeni i pavllovit o idiot? Ik or kurve tek merua aty ke te gjitha shoqet e partise dhe ato te semaforit . Ptuuuuuu ….. te qifsha rracen e idiotit

 6. Pordhe me rigon moj z. Hajdari , moj paterice e Rames , moj tradhetare e PD bashke me te vonuarin Murrrrrrizi . Nuk i ha njeri keto , tani hiqesh si kundershtaria e Rames kur le votuar te gjithe ligjet e tije , kerkon te krijosh parti te re gjasme opozitare Duke shpresuar te rrembesh ca vota PD e me von te besh koalicion me Ramen . Veprimi jote eshte tipike si imashtruesit Ben Blushi edhe ai kete qellim kishte “partin libra ” . Nje pyetje sa per kujtese e kaloji vitingun mami ?

 7. Më ka dërguar doktori- foli si trim.

  -Po, si është puna?

  -Ju të gazetës- më tha- duhet të shkruani për mua, se kam qenë në burg. Jam nga Fushë- Kruja.

  Sapo kishte nisur botimin gazeta ‘Rilindja Demokratike’, më e kërkuara dhe më e lexuara në historinë e gazetave shqipe.

  -Mirë, po pse ke qenë në burg?, e pyes

  – Desha të vras Enver Hoxhën, prandaj…

  -Ta vrasësh?… Ma thuaj historinë, si ndodhi?

  -Kisha marrë vesh se Enveri do të kalonte me makinë mbi Urën e Zezës. Hyra poshtë urës dhe prita derisa të kalonte. Aty do ta vrisja.

  -Nga poshtë urës do ta vrisje tjetrin në makinën mbi urë? Si?

  – Me sëpatë!- tha ky që tashmë po bëhej pjesë e opozitës anti- komuniste.

  E pashë edhe një herë të mjerin dhe i thashë: ‘Mirë, mbylle derën dhe ik tani!’.Ziguri ne versionin shpif se dicka ngel te salihut per 20 vjet

 8. E paska digjiniruar krejt.
  Prandaj Rama ishte nxi sterre dje?
  Nuk i flitej me goje….
  Hajde “kalemi”, hajde….
  Lajm i madh se c’ka thene Rudina…
  Une personalisht kisha nje lloj shprese per nje fllad te ri ne PD, po kjo eshte kokrra e debiles.

 9. ja dhe kjo biba qe u shkolkua me leket qe mami ju merrte te tjereve ,kujton se eshte aq e ndryshme nga rama ,pfff nje mut jeni mi goce bashke me lulin e liken…
  dashte ai lart te zhdukeni nje dite mos shohim fytyrat tuaja te ndyra e hipokrite

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu