• |
ide | kryesore

Video / Europa League: Napoli-Rijeka 2-0, fitojnë edhe Roma e Tottenham

F1, Sport

Në javën e 4-ët të Europa League, Napoli mund 2-0 Rijeka dhe mbetet vetëm në vendin e parë të Grupit F. Në San Paolo, natën e kujtimit të Diego Armando Maradona, të zotët e shtëpisë zhbllokuan ndeshjen në minutën e 41-të me Politano. Më pjesën e dutë hynë Lozano, Insigne dhe Mertens dhe është pikërisht meksikani që shënoi golin që mbylli ndeshjen në minutën e 75′-të.Me fitore kanë dalë edhe Tottenham që ka shkatërruar 4-0 Ludogorets, ndërsa Roma mposhti 2-0 Cluj.

Ndërkohë rezultatet në ndeshjet e tjera, si më poshtë:

Dundalk – Rapid 1-3

Nice – Slavia Prague 1-3

Leverkusen – Beer Sheva 4-1

St. Liege – Lech Poznan 2-1

Reingers – Benfica 2-2

Granada – Omonia 2-1

PSV – PAOK 3-2

Alkmar – Sociedad 0-0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu