• |
ide | kryesore

Endri Shabani: Unë jam kryetari i Nismës Thurje!

-Instant, Lajme, Të fundit

Endri Shabani ka zbuluar gjatë një interviste për Report Tv, se partia është regjistruar në gjykatë dhe ai është kryetar i NismësThurje. Në krye të një lëvizjeje, që ka bërë një betejë publike për listat e hapura dhe ka folur gjatë për demokratizimin e partive politike, Shabani u shpreh shkurt, se ai është zgjedhur kryetar i partisë nga grupi themeltar.


Shabani e quajti kryetarin “gjënë më të parëndësishme” dhe tha se ishte zgjedhur nga grupi themeltar.


“Kryetari është gjëja më e parëndësishme që të jem i sinqertë, por.. Për shkak të formalizmit (në gjykatë) grupi themeltar më ka zgjedhur mua për kryetar dhe ka vendosur që unë ta përfaqësoj partinë” u shpreh Shabani.

“Ne kemi një grup themeltar, që e kemi që prej krijimit të organizatës. Kemi bërë një diskutim me aktivistë. Kemi bërë edhe një sondazh për të parë se çfarë duhet të bënim për tu futur apo jo në zgjedhje. Propozimi i qytetarëve ka qenë që duhet të futemi”, tha ai.

Partia ‘Nisma Thurje’ u zyrtarizua ditën e shtunë përmes një aktiviteti online. Lëvizja politike u prezantua nga deputetja e Endri Shabani, deputetja Rudina Hajdari dhe anëtarët e tjerë të “Thurjes”. Hajdari u shpreh se shqiptarët janë të pasur, por të vjedhur nga politika. Pas 30 vitesh sipas saj më në fund ka shpresë por ajo që duhet është bashkimi. Ndërkohë që drejtuesi Shabani prezantoi idetë dhe projektet e kësaj lëvizjeje.

11 Comments

    1. Po nuk ka si te te plas kari ty, kur ti je nje kar me zile ne qafe mor pidhropsh! Sepse je ti qe ankohesh nga mjesi ne darke per politiken e kalbur dhe tashi qe nje grup te rinjsh te shkolluar te japin mundesine ti thu “na plasi kari” ptuuuuu fare e poshter turke….analfabete kronike!

      1. Do me thene ti beson se kjo “rinia e shkolluar” qe nuk ka bere nje dite pune ose e kane perjashtuar nga puna per vjedhje te renda, apo kane mbajtur ne kembe, per te shpetuar mamane e korruptuar, parlamentin e Rames duke mbeshtetur ligje kunder popullit, do na nxjerre nga bataku? Mbase, ate urojme te gjithe! Desha te te pyes ke votove kur doli Bojaxhiu? Po kur doli Blushi/Hafizi? Une ta them, i kam votuar te gjithe keta qe te vetmin qellim kishin qe votat opozitare qe nuk ishin me Saliun, te hidheshin poshte. Po te vazhdojme te votojme keta “alternativet” nuk ka shanse te ndryshoje gje, sepse ai eshte qellimi, te ndryshoje bataku, qe keta te mos e kujtojne veten te perhershem…Edhe mos u merr me peshtymat e turkut..se computerin tend ndyn

  1. O Endro po me Murrizin ,Gjuzin ,Nimutin ,ate derrin e Patosit ca bohet.. mer plako, mos harro dhe Xhozin se vallai ty kan me te nxjerr deputet ,se keta bashke me Tit Patozin jane minier votash .

  2. O Endri mos shif Ëndra!!!A e kupton që vërtet je prof por të bësh politikë është profesion.Që të drejtosh një vend duhet të paktën disa vite në poste drejtuese.Me gjith atë “pushka top”!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu