• |
ide | kryesore

Rama: Najada Çomo dhe Luljeta Bozo në krye të listës së PS në Tiranë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Najada Çomo dhe Luljeta Bozo do të kryesojnë listën e PS në Tiranë për zgjedhjet e 25 prillit 2021. Rama teksa prezantonte drejtuesit e listave, tha se ish-shefen e Invektivit dhe profesorëshën nuk i ndante dot prandaj janë vendosur të dyja në krye. Rama më tej i është përgjigjur dhe akuzave, duke thënë se nuk është mosha që sjell të renë gjithmonë, pasi sipas tij Luljeta Bozo është në mendje 20 vjeç.


”Këto nuk i ndaja dot, s’kemi mundësi të vemë dy njerëz në vend të parë, në vend të parë në TIranë Najada Çomo dhe Luljeta Bozo. Dy gra që kanë arritur të përçojnë komunitetit një përmasë të prekshme përkujdesje dhe dashurie dhe natyrisht dy profesioniste fantastike. Do jenë shumë të vyera për ne, përtej këtij fakti jam shumë krenar që PS në këto prurje të reja i jep mundësi pensionistëve të kenë deputeten e tyre. U jep mundësi gjyshërve të ndihen të përfaqësuar nga kategoria e tyre shoqërore, për herë të parë mos kenë vetëm të tjerë që flasin për ta, por një që i përfaqëson ata. Mesazh i bindjes sime se nuk është mosha që sjell të renë gjithmonë, ka të reja dhe të rinj që mund të jenë 274 vjeç në mendje, dhe ka të moshuar që janë 20 vjeçarë në mendje siç është Luljeta Bozo. I jam shumë mirënjohës për pranimin, që tregon pasionin për Shqipërinë. S’ka tjetër që një stërgjyshe të marrë rrugën e Kuvendit të Shqiëprisë.”- tha Rama.


7 Comments

  1. Bravo te madhe zoti ramazon.E ke njelloj si Usa Mustafa ,me Vjosa Osmanin,por vetem nje gje e vogel Vjoses i mungojn 50vite.

  2. E cuditshme se si keto dy zonjat heqin “spaletat e gjeneralit” ne fushen e profesionit te tyre per

    te veshur cizmet e ushtarit te bindur te KM-se per t’ua vene ne fyt shqiptareve. Sa turp dhe sa

    poshte kane rene.

  3. Trushplarses spiropali e bulldokut Balluku I bashkengjitet gjyshja e Skenderbeut Zj. Bozo dhe gaztorja e Skenderbeut Como. Ky po qe eshte ekip.

  4. Cupka te reja po fut ne ekip ja hodhi bythes me krahe te lehta i qofte dalja ne opozite ,imagjinoni spirokali balllllllukja manastiri xhacka e si vajti kjo pune pune muti

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu