• |
ide | kryesore

Mbyll numërimin qarku i parë, zbulohen deputetët përfaqësues në Kukës

-Instant, Lajme, Të fundit

Kukësi është qarku i parë i cili ka mbyllur numërimin e votave për kandidatët për deputet. Ky qark përfaqësohet nga 3 deputetë: dy nga Partia Demokratike dhe një nga Partia Socialiste.


Sipas të dhënëve të KQZ  nga PD, kandidatët më të votuar janë:


  • Flamur Hoxha – 9 159 vota,
  • Isuf Çelaj 5 257 vota,
  • Shyrete Koka – 3 622 vota.

Ndërsa nga PS, kandidatët më të votuar janë:

  • Gerta Duraku me 5 368 vota,
  • Petrit Malaj  3 666 vota
  • Halim Dauti – 2 059 vota.

Në parlament, ku demokratët kanë dy mandate sipas rezultateve për këtë qark, kandidatë për deputetë do të jenë Flamur Hoxha dhe Isuf Çela ndërsa nga radhët e socialistëve do të jetë kandidatja Gerta Duraku.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu