• |
ide | kryesore

Zjarret në Greqi, qytetarët të revoltuar me Mitsotakis: Shporru kryeministër

-Instant, Lajme, Planet

Zemërimi dhe pakënaqësia ndaj kryeministrit Kyriakos Mitsotakis janë rritur pasi Athina po lufton me flakët prej ditësh.


Sipas mediave greke ndërsa gazetarët i marrin në intervistë, qytetarët gjejnë momentin që të shprehin zemërimin ndajtij për keqmenaxhim të situatës nga zjarret.


“Shporru kryeministër”, dëgjohet të ketë thënë një qytetar i revoltuar në një nga zonat e prekura nga zjarret.

Kujtojmë se Greqia po kalon një nga periudhat më të këqija në vend pasi zjarret vijojnë të shkrumbojnë biznese, shtëpi e pyje.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu