• |
ide | kryesore

Video/ Champions: Uzuni kërkoi penalltinë dhe e humbi, Ferencvaros në lojë vetëm falë Boli

-Instant, F1, Sport, Video

Benfica arrin të fitojë ndeshjen e parë të playoff të Champions League kundër Psv: portugezët ia dalin të imponohen në të parin nga dy ndeshjet e mëdha, duke fituar 2-1 në da Luz falë golave të Silva (10′) e Ëeigl (42′). Vlen për të shpresuar goli i Gakpo (51′) për hollandezët, për ndeshjen e kthimit. Arritje e madhe e Young Boys që, në inferioritet numerik nga minuta e 25′, fitojnë 3-2 në shtëpi kundër Ferencvaros. Sukses i brendshëm edhe për Malmoe: 2-0 në Suedi ndaj Ludogorets.Myrto Uzuni këtë herë bëhet protagonist negativ për Ferencvaros, që gjithësesi mbetet në lojë për kualifikim, duke patur vetëm një gol për të rikuperuar në kthim. Në minutën e 27, sulmuesi kuqezi i kombëtares kërkoi që ta ekzekutonte ai penalltinë, edhe pse në fushë ishte Kharatin, lojtari që i godet te Ferencvarosh. Ai pranoi tia linte Uzunit që gjeti traversën, kur rezultati ishte 1-1. Topin e kthyer, Pereira e dërgoi në rrjetë, por u sinjalizua për pozicion të parregullt pasi kishte hyrë në zonë në momentin e goditjes së Uzunit.

CHAMPIONS LEAGUE – QUALIFICATION

Benfica 2 – 1 PSV Eindhoven
Malmoe FF 2 – 0 Ludogorets Razgrad
Young Boys 3 – 2 Ferencvaros

EUROPA LEAGUE – QUALIFICATION

Celtic 2 – 0 AZ Alkmaar


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.