• |
ide | kryesore

Reshje shiu e dallgë të fuqishme në Durrës, pezullohet lundrimi për anijet e peshkimit

-Instant, Lajme, Të fundit

Shirat e dendur dhe era e fortë kanë kapluar vendin tonë prej disa ditësh. Moti i keq me rrebeshe shiu ka përfshirë edhe qytetin e Durrësit. Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut dhe dallgëve të fuqishme të detit janë dëmtuar dërrasat në shëtitoren “Taulantia”.


Si pasojë e moti të paqëndrueshëm, është pezulluar përkohësisht dhe dalja në det e anijeve të peshkimit dhe atyre të tonazhit të ulët. Valëzimi në det shkon nga 5-6 ballë, aktualisht.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.