• |
ide | kryesore

Rikthehet Crystal Pepsi

-Instant, Stil

Crystal Pepsi, Coca-cola e çuditshme, e dështuar dhe e pastër e viteve 1990 po kthehet.


Pepsi po e rikthen kwtw pije për një kohë të kufizuar për të festuar 30-vjetorin e saj. Megjithatë, Crystal Pepsi nuk do të jetë në dispozicion për të blerë.


Në vend të kësaj, është pjesë e një konkursi ku fansat mund ta fitojnë pijen duke përdorur hashtag #ShowUsYour90s në Twitter. Pepsi dëshiron që konsumatorët të postojnë foto të tyre në vitet ’90 dhe kompania do të zgjedhë 300 fotot e saj të preferuara. Ata 300 me fat do të marrin gjashtë shishe Crystal Pepsi dhe do të jenë të parët që do të marrin pijen në duart e tyre në vite.

Crystal Pepsi debutoi në vitin 1992, por u tërhoq nga tregu në fillim të vitit 1994.

©LAPSI.AL

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu