• |
ide | kryesore

Mesazhi i kriptuar i Ramës: Gërdeci dhe 21 janari dy vrasje shtetërore. Drejtësia vonon por nuk harron

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama i cilësoi 21 janarin dhe Gërdecin si dy vrasje shtetërore, që duhen hetuar, por e gjitha do kohën e saj. Kryeministri shtoi se hetimet për Gërdecin po vijojnë, ndërsa shtoi se shpreson se një gjë e tillë të bëhet edhe për 21 janarin.

Kreu i qeverisë theksoi më tej se Reforma në Drejtësi është ende në proces e sipër dhe në hapat e parë dhe për të parë rezultate më të mëdha duhet ende kohë.


“Sot nuk jemi në kushtet ku ishim të etur për të parë drejtësinë që të niste të funksiononte. Fola për vettingun, por sot është rihapur Gërdeci. Një nga dy kapakët e rëndë të dy vrasjeve shtetërore. Lere se ca thotë njëri e tjetri.

Dy vrasje shtetërore, që ndodhën për shkak të krimit shtetëror. Është rihapur ai Gërdeci që iu vendos një kapak. Është rihapur dhe sot po hetohet e po bëhet nga SPAK-u. SPAK-u nuk është FBI apo strukturë e ngjashme në vende ku këto struktura funskionojnë që prej kohësh kur ne që po flasim këtu s’kishim nisur. Është një foshnje që ka nisur të belbëzoje. Kjo është rruga dhe jam i bindur që fjala drejtësia vonon, por nuk harron, ka kuptim të qartë. Duan apo nuk duan, nuk ka mundësi tjetër apo rrugë. Do të doja që Reforma në Drejtësi të ecte shumë më shpejt, po realisht a mund të ecte? Nuk e di, sepse është një proces. Shumë i ngjashëm me rritjen e një fëmije”, tha Rama.

16 Comments

 1. Konspiracion , makinacion , mashtrime , genjeshtra , hajni dhe xhepat shume me te fryre se dje . Bravo pallosh

  1. ooooò kjo drejtesia jote kurr zdote vi.mos u tall me ata te gjor, se per bythen tende u vra.ooo ta qifshe familjen.

 2. Po drejtesia e per varjen e Havzi Nelës me 1988, me firmetar Kristaqin, a do te vonoje shume…..?

  O fatkqeesi e races njerezore!

  1. He pra, si ka mundesi qe spo ta ploteson deshiren Ramazani? T’ja qijme “kripen” ne goje Ramazanit qe s’po ta ploteson deshiren? Apo lere ce deshe:)

   Idiot farash luledielli!

 3. I mori te mllefosur nga mjerimi skllaveria e gerrqise ata romeot e pafate….,
  Une jame xhulieta e virgjer dhe ju premtoi se do jetonin te lumtur ne eldoradon e surrelit!
  Dhe ata e besuan dhe hengren plumbin
  U bene kurban ne themelet e narkoshtetit me te felliqur ne planet.
  Femijet e te pafateve ne qofte se jetojne ne surrelistan…,
  Kane privilegjin te zgjedhim cilendo droge qe te deshirojne me chmime low cost….
  Droge vrasje bomba perdhunime spiunime pengmarrje blindime gaz toksik…. keto jame frytet e gjakut te atyre 4 djemve te pafate.
  Dhe eshte vetem fillimi.
  Mjere ju cfare ju pret o voteshites=gjakshites=organeshites= Bitheshites….=popull zombie.

 4. tallje e papare

  vazhdojne e hane robt, sidomos familjet e viktimave

  sic hongri shumica e globit mashtrimin e covid-19

  shumica e robve jane komplet dele te verbuara

 5. Parashikimi I vitin 2050 kryepashai i Shqiperise Zaho Rama me I poshter se I “ati”Shqiperia do te jete katandisur me 500.000 banore dhe te tjeter te huaj kryesisht nga Afrika .Prandaj Edi Linda Kristaq Rama bejne shantazhe

 6. Në të sëmës u qoftë atyre 4 budallenjve.
  Ashtu shkofshin të gjithë ata që mendojnë s do të bëhen të pasur jo duke punuar, por duke u marrë me politikë.

 7. Ja ka gjet koken shqiptareve, cdo 21 Janar perserit te njejtat justifikime dhe keshtu do vazhdoje derisa te degdiset. Rama nuk ka faj per asgje. I nxorri protestuesit per bllokun e Ilir Metes dhe me pas festoi te 40-tat e te vrareve me ngjala te Gjiri i Lalzit dhe erdhi ne pushtet me Ilir Bllokun, me pas e beri Ilir Floririn President dhe e cilesoi si me te mirin ne histori. Pra Rama nuk ka faj dhe vertete nuk ka, sepse ka nje popull dele, servil, pa memorie dhe dinjitet derisa duron denglet dhe tangerlleqet e maskarejve te tranzicionit 30 vjecar.

 8. Ti mor doç je aq kerriç sa qe thua ate qe thuhet per Zotin; eshte ai qe vonon por nuk harron jo qelbesiret e tua dhe ti. Nga kjo kuptohet se sa fals je e sa gdhe e llapaqen qe je!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu