• |
ide | kryesore

Stoltenberg: Rusia nuk po heq dorë nga pushtimi i Ukrainës

-Instant, Lajme, Planet

Gjatë  një konferencë për shtyp në Bruksel, sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, foli për luftën Rusi-Ukrainë duke thënë se situata është shumë e rrezikshme për të gjithë ne, shkruan skynews.


Ajo që ne shohim tani është një brutalitet në përmasat dhe shtrirjen e një luftë që nuk e kemi parë në Europë që nga Lufta e Dytë Botërore. Dhe kjo është jashtëzakonisht serioze. Është e tmerrshme dhe po shkakton vuajtje të mëdha për popullin ukrainas.“Por është një situatë e rrezikshme për të gjithë ne.  Ne kemi parë natyrën e luftës së Presidentit Putin, mungesën e respektit të tij për sundimin e ligjit, për rregullat ndërkombëtare dhe gjithashtu për të drejtat themelore të njeriut,” tha ai.

Ai shtoi se Moska nuk po heq dorë nga ofensiva e saj në Ukrainë, por do të përpiqet të rigropojë trupat për të marrë në kontroll rajonin e Donbasit në javët e ardhshme.1 Comment

  1. Prit ene i cike ,more Stolebregu,sa t’a marre Rama,Naton,e masanej,e merr vesh Putini,por ene Bajdeni bashke me Makaronin!!! Do dale fjala e Spiropatashones,qe mos vdekte kurre,mbas Rames!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *