• |
ide | kryesore

Aktorja e ‘Doctor Strange’ dënohet me 8 vite burg për abuzim seksual

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktorja e ‘Doctor Strange’, Zara Phythian është dënuar me tetë vjet burg për abuzim seksual.

Sipas BBC News, aktorja u shpall fajtore për abuzim seksual me një vajzë 13-vjeçare gjatë gjyqit dhe më vonë u dënua në Gjykatën e Nottingham Crown në Mbretërinë e Bashkuar të hënën.Ndërkohë, bashkëshorti i saj Victor Marke u dënua me 14 vite burg.


Duke marrë vendimin, gjyqtari Mark Watson komentoi pse dënimi i tij është më i gjatë se gruaja e tij.

“Unë ju konsideroj si forcën lëvizëse pas abuzimit. Ti ishe qartësisht në dijeni të incidentit të parë, por u shtire sikur ishe në gjumë,” tha ai.

Ndërsa iu drejtua Phythian-it, gjykatësi tha: “Edhe pse në marrje në pyetje ju mohuat se ishit të lidhur me Victor Marke, në provat që kam dëgjuar nuk kam asnjë dyshim se devijimi juaj ishte formuar nga ndikimi që ai kishte mbi ju në një moshë të hershme.”

Viktor u dënua gjithashtu për 14 akuza për aktivitet seksual me një fëmijë midis viteve 2005 dhe 2008.Ai u shpall  fajtor për katër akuza të tjera për sulm të pahijshëm ndaj një vajze tjetër nga viti 2002 deri në 2003, kur ajo ishte 15 vjeç./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.