• |
ide | kryesore

Festa e SHBA, Yuri Kim troket gotën me Ilir Metën, vijon faza e “rehabilitimit”

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasada amerikane ka publikuar detaje nga festimet e ditës së pavarësisë së SHBA në Tiranë.


Në pritje ishin gazetarë, politikanë, këngëtarë dhe aktorë të jetës publike, siç duket në fotot më poshtë të shpërndara nga ambasada në rrjetet sociale.


Ajo që vihet re është prezenca e presidentit Ilir Meta i cili gjatë vitit të shkuar shpërtheu në akuza të forta ndaj diplomates Kim. Por mesa duket kjo përplasje është kapërcyer dhe diplomatja e SHBA ka nisur një marrëdhënie të re me Ilir Metën.

7 Comments

  1. Ajo eshte feste zyrtare dhe ai eshte kreu i shtetit ne vendin ku ndodhet ambasada dhe keto jane thjesht ceremoni standarte. Ca prisnit ju ti gjuante me karrike kokes qe ju paska bere pershtypje nje pritje protokollare

  2. ashtu ta fut USA Troket goten me ty dhe mbas dy muajsh te shpall non grata Dhe Salih Plehu qe ‘burre shteti’ po USA ja futi sa krahu e shpalli Non Grata

    1. Pra te gjithe do te kene njehere non grata, pastaj shohim…! Se qe keta jane hajdute dhe vjedhin popullin e vet tani kjo nuk do men e kalem.
      Variskaris

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.