• |
ide | kryesore

Zelensky: Nëse vdes Putin, lufta mbaron menjëherë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
vdes


“Me vdekjen e presidentit rus Vladimir Putin, lufta në Ukrainë do të përfundonte”. Këto janë fjaët e Presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky në një intervistë për David Letterman në programin e tij në Netflix. “Le të supozojmë se Putini ftohet keq dhe vdes. Apo nëse ai bie aksidentalisht nga dritarja dhe vdes. A do të vazhdojë lufta?” – ishte pyetja e Letterman. Zelensky u përgjigj prerë: “Jo”. Më pas shtoi: “Nuk do të kishte luftë. Jo.”

“Regjimi autoritar është i rrezikshëm sepse përfshin rreziqe të mëdha. Nuk mund të lejosh që vetëm një person të ketë kontroll mbi gjithçka. Sepse, kur ai dështon, institucionet ndalojnë”, – shpjegoi Zelensky. Intervistë ishte regjistruar në tetor në Kiev në thellësinë e një metroje 300 metra nën tokë.

“Kështu ndodhi në Bashkimin Sovjetik. Pastaj gjithçka u shemb. Kjo është arsyeja pse unë mendoj se nëse ai largohet. Do ta kenë të vështirë. Ata do të duhet të merren me politikë të brendshme në vend të punëve të jashtme” –tha lideri ukrainas. ©LAPSI.al


14 Comments

 1. Hmmm, po e krun si shum ate sumcen e vockel ky morri bythes!!! Po sikur me nje bombe te vockel nukleare tja qartsojme pak mendjen ketij sharlatani, si o bohet…

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   O idiot, o qorr, o injorant o muzhik muti o neokomunist, vdeksh që je kaq tuttkun!

   Jeni një shumicë idiotësh të tillë pa kemi këto mut qeverish!

   1. Po c’ke mo? Ka anti-amerikane Italia, Gjermani, Franca qe u ngriten nga rrenojat e luftes fale planit Marshall dhe u bene superfuqi.

    Tani, me se fundi, ka edhe Shqiperia bole-prere per 5 shekuj nga Otomanet dhe e bytheqirizuar per 45 vjet nga regjimi i Hoxhes.

    Ku eshte problemi ketu?

   2. Derra lekuretrashe rus.
    Te ngordhin njehere pijanecet e keqtrajtuesit qe jane ne front…
    Pastaje putinka me shoqet e saja oligarke do i nxjerrin syte njeratjetres…
    Njesoje si verokurvi dikure mehmetkes dhe kadri monstres me balluk killerin e kompani. Fechorre e tjera bushtra.
    Dava muxhikesh pjelle derrash te kuq..

 2. Lufta mbaron kur populli i shkrete ukrainas te te shkerdheje robt ty qe e bere Ukrainen shesh beteje te luftes mes Amerikes dhe Rusise. Ta tha ministry i mbrojtjes Lloyd Austin qe gjithe synimi i luftes ne Ukraine eshte te dobesojme Rusine. Pra Ukraines do i vritet deri dhe ushtari i fundit, por ama Rusia me kismet do jete me e dobet, hahahah. Nejse ty aq te ben se ti milionat e eurove e pasurite neper bote i ke palos, ste rruhet per ukrainen e ukrainasit o zvarraniku i Kolomoiskyt.

 3. Mos ja merrni per baze karlliqet qe thote ky bythqiri me fytyren si hardhuce pasi eshte nen efektin e droges.Ai ka kaq kohe qe jep “leksione” neper parlamente te ndryshme por pasojat po i paguajne Ukrainasit qe shume shpejt do ti kthej ne stalaktite nga acari qe po afron

 4. Deklarata “politike” e Presidentit Zelenski per menyren si mbaron lufta e tij “patriotike” me vdekjen e Putin, ne shqip perkthehet : “po te kishte halla hallate, do te quhej xhaxha”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *