• |
ide | kryesore

Regjisori nxit aludimet për një vazhdim të ‘Mamma Mia”

-Instant, Paparazzi, Slider

Ol Parker, i cili drejtoi Mamma Mia! Here We Go Again ka deklaruar së fundmi se mund të ketë një pjesë të tretë.


“Judy Craymer, producentja gjeniale pas muzikalit dhe dy filmave të parë, planifikon që ajo të jetë një trilogji. Kjo është gjithçka që mund të them,” tha Parker. “E para bëri një shumë të madhe parash. Ne fituam gjithashtu. E di që kanë shprehur interes për një të tretë dhe e di që ajo ka një plan. A nuk do të ishte bukur?”Craymer i tha Daily Mail në vitin 2020 se ajo kishte qenë duke u përpjekur të krijonte një ide për Mamma Mia 3 dhe tha se madje kishte në plan të përdorte katër këngë të reja të ABBA në filmin e ri të shkruar nga anëtarët Benny Andersson dhe Bjorn Ulvaeus.

Disa nga aktorët e filmave kanë shprehur gjithashtu interes për t’u kthyer, duke përfshirë Amanda Seyfried dhe Christine Baranski.”Dëgjo, çdo person në atë film do të thoshte po menjëherë, sepse ne duam të shoqërohemi me njëri-tjetrin,” tha Seyfried për Collider në vitin 2020. “Kjo është ajo për të cilën folëm herën e kaluar. Nuk e kishim menduar ndonjëherë se do të përfundonim përsëri në një ishull në Kroaci?”

Skarsgård gjithashtu foli për rikthimin në filmin Mamma Mia 3 në një intervistë me Screenrant në 2021. “U deshën 10 vjet midis Mamma Mia! dhe Mamma Mia! 2 – nëse do të duhen 10 vjet të tjera, atëherë unë do të jem i vdekur,” tha Skarsgård. “Jam i shqetësuar se mund të mos arrijmë atje. Por nëse më telefonojnë, do të them menjëherë po. Përvoja e realizimit të këtyre dy filmave ishte fantastike.” Ai shtoi se do të dëshironte të shihte bashkë-yllin e tij në Dune, Dave Bautista, gjithashtu të bashkohej në projekt./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *