• |
ide | kryesore

Darka Rama McGonigal kushtoi 10 mijë dollarë

-Instant, Arkiva, Kryesore

Alison Guerreiro ish e dashura e zyrtarit të arrestuar të FBI, Charles McGonigal ka pohuar se ajo është pyetur nga drejtësia amerikane lidhur me parëdhënien e ish partnerit të vet me kryeministrin Edi Rama. “Në fund të nëntorit të vitit 2021, ata trokitën në derën time. Më pyetën sa shpesh kishte shkuar Charlie në Shqipëri, sa herë ishte shoqëruar me kryeministrin Edi Rama, kur ishte këtu në asamblenë e OKB” tha ajo në një intervistë për rrjetin amerikan, One America News. E pyetur nga gazetarja Caitlin Sinclair ajo tregoi edhe një detaj të panjohur deri tani për darkën e Ramës me agjentin e FBI-së: “Charlie më tha, ndonëse nuk e di a mund t’i besoj më ato që më thoshte ai, që e çoi kryeministrin Rama në restorantin St. George dhe se darka kushtoi 10 mijë dollarë”.


LEXO ME TEJ: “Agjentët e FBI-së në pragun e shtëpisë time me foton e kryeministrit të Shqipërisë” 


Rrëfimet e Alison Guerreiro lënë shumë gropa dhe mes tyre ka tepër mospërputhje. Keshtu ne fillim ajo deklaroi per Euronews se Rama dhe  ish i dashuri i saj kishin darkuar ne nje restorant te shtrenjte. Por ama ta ne se fundi precizoi çmimin e darkes dhe emrin e restorantit. Por pavaresisht nga keto pirueta mediat amerikane vazjdojnë të kenë interes për të. 

Për One America News ajo tha: “Isha shumë e befasuar, shumë e zhgënjyer. Ishte e lehtë për të të më tradhonte mua, familjen e tij, Por nuk e mendoja kurrë se do tradhtonte vendin e tij. Besoj se ai është tradhtar,” tha ajo.

Allison tha se në emailin që i kishte dërguar për FBI, ku shprehu për herë të patë dyshimet për ish bashkëshortin, ajo nuk e përdorte termin tradhtar. “U thashë të shihnin punët që po bënte në Shqipëri,” tha ajo.

“Mendoja se fillonte dhe mbaronte me Shqipërinë. Nuk e dija se ishin të përfshirë edhe pjesa tjetër e Ballkanit, sigurisht nuk e dija që mund të ishin përfshirë edhe rusët”, vazhdoi Guerriero.

Rëfimi i ish të dashurës/ Telefonatat dhe fotot e McGonigal me Ramën 

E pyetur se a ka aktorë të tjerë janë të përfshirë dhe se a do e hetojë FBI deri në fund këtë skandal, Guerriero tha se sigurisht ka edhe të tjerë, duke shtuar se FBI do i shkojë deri në fund pasi ‘ata duan të rikthejnë besueshmërinë’.

“Unë besoj se ai është tradhtar, mendoj se numri i akuzave ndaj tij do të rritet”.

“Jam thuajse e sigurt se do të ketë akuza shtesë, sidomos me mashtrimin me taksat. Kështu e kapën edhe Al Kaponen,” tha Guerriero.
 

 36 Comments

  1. Tani, njeriu që investonte haptazi në deputetë dhe media për të shkatërruar opozitën, akuzon kundërshtarin e tij se po bën të njëjtën gjë.

   Është në historinë e tij në fakt, që ato që i ka bërë vetë, ia vesh edhe kundërshtarit të tij.

   Vetëm se në këtë rast, të keqen nuk e ka nga Rama, por nga SHBA.

   Dhe nuk ka McGonigal, Soros, Ramë, Duçkë, Nezë, apo revolucion, që ia heq damkën “non grata”, si një politikan i korruptuar familjarisht.shpellkare qe ngushllohen me kurven amerikone,habitem pse nuk ka thene 100000$ per dreken,se kjo do mijra $per tethene ate qe intreson salihut

  2. Lehjet degjohen deri ne washington new york e gjetiu

   Ham ham! ham ham!

   Kockat jane ushqimi i preferuar i fugshqyerve te ridhjerjes

   Ca i ka rama 10 mije usd!

   Nusreti kap pa frike 20 mije euro vakti

   Mendo sikur te kishte mbetur
   edhe pak mish ne kocka

   Rama ha patronazhistet lehin

   Fiks si telekomedia gjuetia e fundit

  3. Fajin e ka Enver Hoxha qe na i la prapa te gjithe bythelepiresit e Shqiperise , prodhoj vetem MOSTRO PER 50 vjete .
   Çfare mund te presesh nga çuni i Kristaqit ?? Vetem PABESI , TRADHETI ,VJEDHJE , DHE BYTHELEPIRJE NDAJ PADRONIT .

  4. Lapsi! Se mos jepni lajmin që dha Zëri i Amerikës VOA!
   Ilir Meta thirret nga SPAK për vjedhjet e bëra në ÇEZ dhe DIA.
   Mos e jepni, hiç fare. Asnjë rresht.
   Sepse po nuk e dhatë ju, shqiptarët nuk kanë ku e marin vesh.
   E kanë dhënë nja 23 media online, gazeta e TV, por shqiptarët nuk i ndjekin fare ato dhe asnjë nuk e ka marë vesh çfarë thotë VOA.
   Shqiptarët lexojnë vetëm Lapsin. Asnjë medie tjetër.

  5. One america news 😂😂😂😂
   Televizion ekstremist qe se sheh asnjeri ne usa e as e dine qe ekziston pervec ca loonies nga e djathta 😂

 1. Ndër gjërat më të ulta të McGonigalit ishte bërja grup me langot e Ramës për të grabitur pasanikët shqiptarë. U shndërrua në një mafioz të nivelit të rrugës.

  Turp!

  1. Oportunist, krimi ka ndodh ne shqiperi jo amerike. Nuk denohet dot edhe pse eshte kriminale e shpifur dhe e qelbur.
   Por per 225mijeusd qe ka marre ne usa do i leje 30 milionet qe kapi ne shqiperi.

   S te le njeri ne amerike te kapesh miliona pa dorovit

 2. Ka ardhur koha qe Madame Linda te rrefehet per te miren e pensionisteve qe ajo i don shume🙏🏻🙏🏻 thotë:

  Nje darke e Sulltanit sa afersisht 100 pensioniste marrin ne muaj🤑Ai han Jorge ngopet me 🌭🌭 kurse popullit i jep menderen 💩💩e Lindes!!Kjo grua Patriote dhe trime E beri punen tani ka rradhen Madame Linda te rrefehet 😣Dhe duhet ta beje shpejt dhe sakte 😤

  1. Dardhat që i vidhnin e hanin pas shpine brekushes së droguar deri në maj të thonjve të ndyrë e të paprerë , e kanë bishtin mbrapa ; kështu thotë një fjalë e urtë e gjyshërve jo krimkomunista .

 3. O Edvin te qi…fsha gruan
  Mashtrues e super hajdut,
  Me pensionin tim po luan
  Me 10mije dollar tue hanger mut?!

  O qenef e kryelegen
  Shok nuk ke mbi dhe’,
  Do t’a dhuroj k’te edvinin tem
  Me t’i shk….dhy robt ku i ke!

  Si mor klloun e karaxhoz
  Ishe kaq i pabese,
  Qe na’e fute ujin nen rrogoz
  Dhe ktheve Shqipnine ne dele te zeze?

  Deri kur mor supershkerdhate
  Poshtersite tuaja do t’durojme,
  Me pensionin tone ke ba’ gallate
  Asnjihere Ne s’do t’a harrojme.

  Na u zhduk sa ma shpejt nga syte
  Surrati yt po na tmerron,
  Shqipnia ka ujra boll me u mbyte
  T’sugjeroj Adriatikun ose detin Jon!

  Largohu ma mire vete
  Nga frika,jo me ndergjegje,
  Denimin do t’a kesh ma te lehte
  Dhe qelia s’do te jete e keqe!

 4. E DIN KETE GJE E NDERUARA AMBASADORE E VENDIT ME TE MADH NE BOTE? NGA I GJETI PARATE KJO? thotë:

  Nje veshje qe shkon ne parliament e SPIROPALIT KUSHTON SA MARRIN 200 PENSIONISTE NE MUAJ$$$$$ VETEM PER NJE DITE ESHTE ULERITESE!

 5. I kapi edhe ca Dollare te tjere ishja…

  Ec aty Guerreiro!

  Jo si keta Pateonazhister e Foltores… qe kapin ket t’imin!

  😂😂😂

  1. Keta te PD-se te kerkojne ndonje ish dashnore tjeter se mos e bene me shume ajo edhe thote qe bera treshe me Charles McGonigal edhe Ramen, edhe Sala rinte shikonte se si ngrifet, (aty si ngrefet as Zenit), edhe levizte buzet

  2. Ju kerkoj ndjese. Jam kaq pleher dhe hajvan sa nuk kam kontroll as mbi sfinkterin anal e as mbi ato qe flas. Me kuptoni ju lutem…g99 me beri tjeter njeri…

 6. Po ta shohesh nga poshte Ai duket tradhetar por po ta shohesh nga lart duket hajdut.
  Mister i madh ,dicka ka aty.
  Ta tjerrin se ndoshta mbin ndonje shqiptar qe ska identitet.
  Fazllici paska qene hajdut jo shume i madh dhe jo tradhetar.

 7. Nuk vjen tek oborri jot Eunuk Jorge !SHKON NE TELEVIZIONE TE MEDHA SE ESHTE PATRIOTE NUK ESHTE LINDITA NIKOLLA PIKE DHE BEJ PUNEN WE TE KANE DHENE JORGEEEE!

  1. por të shitet sot si njeri i prekur në dinjitet dhe i poshtëruar ish-sekretari i byrosë së partisë të mjekësisë së Tiranës, të shitet sot si i revoltuar nga cenimi i dinjitetit njeriu që, me vullnetin dhe këmbënguljen e tij, i kalonte netët e dimrit në dhomën e pritjes së familjes së Enver Hoxhës apo ditët e verës duke vozitur me fëmijët e tij në Liqenin e Pogradecit, ky është kulmi i hipokrizisë dhe mashtrimit.Shpellkaret e cecenet e salihut po masturbohen fuqishem me kete kurven amerikone,bodrumet e shqupit vijne ere sperme malokesh te salihut

 8. Me taksat e popullit paguhen agjentet e FBI se, me taksat e popullit shtrohen darka 10.000 usd . Shqiperia shtet unikal ku populli rri i perulur. Imagjinoni se cfare do ndodhte ne ne tjeter shtet po te ndodhte dicka e tille

 9. Do t’a varnin pjellën e xhelatit , përpara kryeministrisë , ashtu si i jati xhelat , vari poetin Havzi Nela .

 10. Në dëshminë e dhënë për Clifford Chance, Jozef Hejsek zbulon se kontrata 4.5 milionë euroshe me Kastriot Ismailajn u firmos pasi biznesmeni u rekomandua si “aleati i ngushtë” i Metës dhe i Berishës nga ish-ambasadori në Pragë, Qazim Tepshi.

 11. Afera që sapo ka nisur SPAK dje me thirrjen e Ilir Metës, përbën një nga skandalet më të mëdhenj të abuzimit me qindra miliona të fondeve publike. E në këtë aferë, përveç Metës, i cili dëshmoi dje, duken të përfshirë edhe Sali Berisha dhe i biri Shkëlzeni.Raporti i Komisionit Hetimor Parlamentar për aferën CEZ, ka nxjerrë të dhëna tronditëse për këtë çështje, ku është nxjerrë përfundimin se shtetit i është shkaktuar një dëm kolosal në një shifër gjigande prej 414 milionë eurove.

  1. Patjeter ju preu barku per shtetin ju. Aq dem shkaktohet nga qeverisja mavi cdo 6 muaj. Dhe kane 9vjet ne pushtet. Hajde flasim per shifra marramendese tani..

 12. Meta ka një favor se Berisha. Nëse nuk i jepet partia me 3 mars, Berishës do t’i duhet të bëjë pazar me Metën që të marrë komisionerët dhe vëzhguesit sepse del totalisht out. Ne e dimë një pazarxhi në politikën shqiptare, ky është Ilir Meta. Dhe prandaj them se 3 marsi është i rëndësishëm për Berishën.
  Meta nuk ka hallin e PD sepse ku ta gjejë që Berisha të ulë kurrizin për të bërë pazar sepse do t’i japë edhe bashkitë që kërkon ai.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *