• |
ide | kryesore

Sondazhi/ Si kanë punuar PS, qeveria dhe opozita

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
qeveria

Në prag të zgjedhjeve të 14 majit Barometri në Euronews Albania ka pyetur qytetarët e Tiranës në lidhje me punën që ka bërë qeveria dhe opozita në 2021-shin. Ndryshe nga sondazhi i fundit i bërë në Shkurt mendimi pozitiv për punën e që ka bërë qeveria në 2021-in është rritur me 9.9% nga shkurti në mars. Ndërsa mendimi negativ për punën e qeverisë në 2021 është ulur me 7.1% nga shkurti në mars.Nga ana tjetër edhe mendimi pozitiv për punën e opozitës në 2021 është rritur me 5.4% nga shkurti në mars. Ndërsa mendimi negativ për punën e opozitës në 2021-shin është rritur me 1.5% nga shkurti në mars.

Barometri në Euronews Albania ka pyetur qytetarët e Tiranës se çfarë mendojnë për Partinë Socialiste. Mendimi pozitiv për Partinë Socialiste është rritur nga 47% në shkurt në 59.5% në mars. Ndërsa mendimi negativ për Partinë Socialiste është ulur nga 50.7% në shkurt në 37.2% në mars. Kur i shohim politikisht ata që kanë mendim pozitiv për PS ka një rritje të numrit të socialistëve nga 90.5% që ishin në shkurt në 92% në mars.

Një rritje ka pasur edhe numri i votuesve të PD që kanë mendim pozitiv për PS nga 9.3% që ishte në shkurt në 18.3% në mars. Po ashtu një rritje ka pasur edhe numri i të paidentifikuarve politikisht që kanë mendim pozitiv për PS nga 27.4% që ishte në shkurt në 31% që ishte në mars.

qeveria

Rritje të mendimit pozitiv ka pasur edhe për kryeministrin Edi Rama nga 47.3% që ishte në shkurt në 59.1% në mars. Ndërsa mendimi negativ ka pësuar një rënie nga 49.7% që ishte në shkurt në 38.3% në mars.

qeveria

35 Comments

  1. Ashtu eshte o kari polis
   Sondazhzet qe i ben qeveria e hajduteve Jane genjeshtra te pa cipa. si gjthe tradhetia e qen qeverisese.

   1. Ashtu eh?

    Mire, mire… se do ta shohesh me 14 Maj sondazhin.

    1 Milion shuplaka! Do t’ju mbajme ne ajer me shpullimet e votave te sovranit!

  2. O Jorgaqi, ti duhet ta dish shume mire se pa opozite vendi kthehet ne diktature, sic kem qene 35 vite me pare. Do kesh frike me fol dhe me grune tate pastaj…

   1. O i dashtun, Diktature eshte kur grupimi ne pushtet persekuton, fut ne burg, i mbyll gojen pales kundershtare ne opozite.

    Por kur opozita ja ben vetes… nuk e di, por eshte rast i paprecedente.

    Dmth. imagjino “diktature” e krijuar nga vete opozita! 😀 😀 😀

    Eshte kulmi!

    1. Historia ka trguar se mungesa e opozites heret a vone con ne diktature.
     Ta gezoc diktaturen e “Rilindjes”
     Rama ka kapur te gjithe gjygjsorin, po shkelet Kushtetuta duke u kontrolluar shtepia e nje Deputeti, pa marre aprovim nga parlamenti. Gjykata po cakton kryetar te Opozites nje njeri qe as votat e familjes se vet nuk arrin dot te mari, etj etj…. Cfar do me shume ti?
     Un per vete aktualisht kam nje problem me Ministrine e Brendshme, po shkelin Kushtetuten dhe ligjin me te dyja kembet, ia kam cuar te gjitha ligjet qe po shkelin me email, dhe pergjigja e di cfar eshte, ne po bejme me te miren per Shtetin. Nuk e rrun fare mefare trapin me njeri per Ligjet. Problemi im eshte dicka e vogel, pa shume rendesi, po imagjino te tjeret qe mund te kene halle.

     1. Disa pyetje:

      Marreveshjen e 2008-es kush e beri?

      Lulzim Bashen kush e vuri ne krye te PD-se?

      I preferuari i kujt ishte Lulzim Basha

      Kush vendosi te mos merrte pjese ne zgedhje?

      Mund te vazhdoj edhe me pyetje te tjera, pergjigjen e te cilave ne fakt e di, per te arritur ne perfundimin e natyrshem: PD-ja dhe Berisha ja kane bere vetes!

      Tani, pse ja kane bere vetes shtrohet pyetja finale?

      Po se jane budallenj o vlla! E keqja nuk eshte domosdoshmerisht e zgjuar. Ne fakt e keqja pergjithesisht eshte budallaqe.

      Ne rastin me te mire Berisha eshte thjesht budalla. Ne rastin me te keq, eshte njeri i Ruseve direkt ose nepermjet Serbeve (ketu kam parasysh qarqet reaksionare). Por po jetojme ne kohe te tilla ku maskat po hiqen. Gjithcka duket lakuriq nen driten e diellit.

      Nje njeri qe sulmon nga mengjesi deri ne darke perfaqesuesit me te larte te aleateve dhe partneret tane strategjike, (ambasadoren e SHBA-ve, ambasadorin e UK, sekretarin amerikan te shtetit, reformen ne drjetesi te bere me perfshirjen masive te SHBA-ve dhe EU-se), cfare eshte?

      Dhe kur them aleate strategjike kam parasysh vende te cilat diplomatikisht apo ushtarakisht kane garantuar egzistencen e popullit dhe vendit tend.

      Tani, nje person qe eshte pozicionuar kaq hapur kundra tyre, cfare eshte?! O i papergjegjshem o njeri i pales kundershtare, ne nje perpjekje te deshperuar dhe te mjere per te ushtruar ndikim.

      Por gjerat jane sistemuar tashme. Grafiku i Shqiperise dhe shqiptareve, (Shqiperi, Kosove, Mal i Zi, Maqedonia e Veriut), eshte vetem ne rritje.

     2. Amerika nuk ka “Aleate Strategjike”, ka vetem “Interesa” te momentit, perfshire ketu interesat politike ashtu dhe ato ekonomike. Si pershembull fushat naftembajtese te Shqiperise te cilat ka dhjetra vite qe i shfrytezon dhe nuk paguan asnje lek takse, etj etj…
      Kush ja la peshqesh Mafian Italise, Amerika ja la., etj etj… Amerika eshte nje kelysh kurve qe kudo qe shkon mbjell vetem shkaterrim, ne thjesht na ka ra fati qe per momentin te perputhen interesat tona me te Amerikes.
      Kushdo qe beson se shtetin e tij do ta beje Amerika, ose eshte thjesht naiv ose eshte i trashe.
      Une nuk i simpatizoj dhe nuk kam votuar kurre as Berishen as Meten dhe as Ramen, keshtu qe nuk mund te me kerkosh mua llogari se car ben njeri apo tjetri.
      Une mund te them me siguri te plote qe mungesa e opozites, sado e keqe qofte ajo eshte nje dem kolosal per vendin tone te vogel.
      Ti e di shume mire qe vendimi i gjykates per te bere Alibeajn Kryetar eshte nje vendim i paster politik ne shkelje te hapur me ligjin.

    2. Nga e pe qe AS eshte nga veriu qe iu drejtove me i Dashtun? me sa e ka thene vete ai eshte nga jugu, por crendesi ka kjo. Sidoqofte na e trego kete metode se dua ta mesoj,tua gjej origjinen njerezve vetem ne baze te komenteve qe bejne!

     1. Ju drejtova ashtu thjesht sepse me pelqen.

      Kuptove qitash or taj?!

      Ndasine Veri-Jug e ben Sali Berisha dhe banda e tij kriminale anti-shqiptare, anti-amerikane, anti-europiane dhe pro-ruse.

     2. Kush te pelqen ore? Eshte cun Asi,o pali karis,nuk eshte goc hahaha.Ti vete po ben ndasi, o pali karis qe na flet si dibran? Ruaju or taj se do qihesh npajdh

  3. Sklleverit e nenshtruar vota-shites presin 14 majin per te marre nje dore kacill€ nga sulltan haremi narko-neurotiku zhgarravites. Per te blere kembe pulash te ngrira nga shekulli i kaluar, miell te skaduar chernobili te sjelle nga xhelati i ballkanit vuqiq.
   Ndonje qese me kakaine dhurate nga bandat e qeverise per rastin 14 maj.
   Pastaje depresion e zhgarravitje keqtrajtim e perdhunim edhe 4 vjete te tjera.
   100% votat dhe torrlat e gjakosura …perdhunuesit tuaj te ndritur.
   Ju dhemb, ju djeg….
   Por brenda e doni llozin…
   Sepse jeni mazokiste popull dhe j’u pelqen perdhunimi.
   Sihtir milet.

   1. O Endri Fuga Palicaris. Percarjen veri- jug jo vetem e keni nxitur ju te rilindjes me terminologjine dhe argumentat qe perdorni, por e keni cuar deri ne ekstrem te cilesia e jetes se atyre njerezve te ciletnpastaj gjoja vete i mbron shefi yt ne Londer. Sali Berisha, i mire apo i keq qofte, ua beri rrugen qe te vijne ne Tirane per 2 ore. Ju jo vetem u vute tra, por e keni lene rrugen ne gjendje skandaloze sikurse edhe gjithe rruget e tjera te veriut, pavaresisht miliona eurive qe vidhni me koncesione mirembajtjeje. E njejta gje me rrugen e arbrit, tallje totale. Qytetet e veriut jane lene si geto. Edhe ne Tirane beni ndarje e diferencim nes zonave ku banojne keta nga veriu me ato te zones se 1 operative. Ne pune futen vetem socialistet, a thua shteti dhe administrata jane prone partie. Ndersa sondazhi eshte kryekeput mashtrim. Nuk gjen dot asnje aresye cfare u permiresua kete muaj qe u rrit vleresimi per PS. Eshte thjesht manipulum qe po pregatit opinionin per vjedhjen e ardhshme te votave

  1. un kam thënë ç’do herë se popull më idiot derrrrrr shkizofren si ky në Shqipëri se gjen në ruzullin toksor edhe oas mijrave skandale ky popull der prap thot qeveri e mirë o nji tzunami ju vin hakut morderrrra komunist

   1. t 25/03/2023 te 10:20 – un kam thënë ç’do herë se më idiot derrrrrr shkizofren si t se gjen në ruzullin toksor edhe oas mijrave skandale ky t der prap thot qeveri e mirë o nji tzunami ju vin hakut morderrrra komunist

   2. Po ti mor antikomunist a sje pjese e ketij populli. ti o je serb shkodreje, o grek dropulli, o njera o tjetra

 1. Prandaj jane shuar shpresat ne kete habitat, se do behet nje dite! Pasi akoma mbizoteron specia DELE!

  Dmth per 1 muaj, delet e Arnautistanit, dine te dallojne jonxhen nga bari!!!

  Holy motherfucker!!!

 2. MASHTRIM GENJESHTER, HIPOKRIZI KURRE NUK MUNDET QE TE JETE NJE OPINION I LUSTRUAR PER NJI QEVERI QE KA SHPERTHYER NE KEQ BERJEN QEVERISESE ME SKANDALE MBI PUTINISTE, E TE JETE KY POPULL KAQE OPTIMIST NE OPINION, JO KURRE. NESE VERTETOHET, TE INTERVISTUARIT KANE QENE PURO KULISHE, ZYRTARE FRIKACAKE, SERVILET, FISI E KRYSHQIA E PARTISE GJERIZ. POR NUK MUND TE JETE SHUMICA GJERIZ. NA HIDHET NE KETE KOHE KY SONDAZH MASHTRIMI PER KOHEN E MOMENTIN QE NDODHEN PARTITE, E AQE ME KEQ KY PUSHTET BANDITESH I NJOHUR TASHME NDERKOMBETARISHT, E SONDAZHI E FALENDEROKA ME OPINIONIN. THUAJENI NE NDONJE KPESHT FEMIJESH, POR POPULLI I VERTETE KURRE NUK DO MUNT TE JAPE KESI REZULTATI, SEPSE EDHE BOTA DO NA INJOROI EDHE ME SHUME. SHIKONI FRANCEN, APO KOMSHIJT TANE, GREQINE. NDRYSHE VENDIN, E KONCEPTIN PER JETE NE EUROPE, LIRI DEMOKRATIKE TEK NE, KESHTU SI PO IA FERKONI KOKEN EGERSIRES KUQALE, KODOSHEVE TE RILINDJES, DUHET THENE QE ESHTE FUNDI. MEGJITHATE, SHPRESA VDES E FUNDIT.

  1. Keta vetem te vjedhin dine, kane zhdukur specialistet, mos tju shkoje nder mend te bejne sondazhe se nuk dine.
   All fake!

 3. Racë me dy koka njesoj si e shqiponjes me dy koka hane njeri tjetrin ,e gjithe historia dhe genetika e kesaj race e verteton me se miri,shkurt do thoja,…..çfare mbillni ate hani,……kokren e mutit

 4. Pse cfare prisnit? Sondazh real? Nuk ka si te ndodhe kur Theodhori Çami (pronari i Euronews Albania) rri me Endri Fugen cdo dite, merr para reklamash nga ai, merr tendera por edhe para ne drejtime te tjera, sa per dijeni. Po bejne edhe ca projekte te reja. Ndaj nuk ka sondazh te lire ne kete vend. Media eshte propaganda eshte mjeti per shperlarje truri te Shqiptareve.

 5. Eshte rritur mendimi pozitiv per partine socialiste – kjo tregon dy gjera presion dhe manipulim nga nje ane dhe njekohesisht nje nivel shume te ulet inteligjence nga ky popull idiot. Fatkeqesia eshte per njerezit e mencur dhe te mire sepse gjithmone idiotet zgjedhin per ta.

 6. Franca po digjet per reformat e pensioneve, kurse ketu vjedhjet dhe skandalet nuk kane te sosur dhe prape fiton ps. Ka nji problem shume te madh ky popull.

 7. Sondazhi i propagandes i leshit preshit qe veç ai qe e ka bere e beson. Po nejse, qente lehin se skane çbejne

 8. Kete sondazn e ka bere qelbesira……..99 % e mediave shqiptare,me pronare, gazetare dhe moderatore jane jashteqitja e rames,qe i perdor si qelbesa ne interes te pushtetit te tije te koruptuar,si hajdut ,vrases i nje populli dhe kriminel mafjoz i paprecidente ne gjithe historine e kombit shqiptare..Ai ka pyetr ,ramen,ahmetajn,ballen,spirokarin,ballukun,manen,alibean, ,bardhin,lulin,bicin,gjiknurin,,ndrecen,bazen,muc nanon,,bollinon,,luarasin,gjikomdin,spahiun,vangjelin,lapanjozi mafjoz i rames i emisjonit pac fat,,zeken,blendi manen,,xhunglen,dhe plote si keta dashnore dhe dashnore te rames.Ky sondazh ligjeron kete varferi ekstreme,vrasjet,perdhunimet,shpopullimin,mg,gonalin,ahmetajn,miljonat e vjedheve qe bejne pastruset ne shtepite e ministrave dhe administrates se larte ,qe vjedhin si kucedra te pangp[ura kete vend dhe popull nga me te varferit ne europ,origjite e ministrave dhe ministreve ne otelet lluksoze te dubait dhe botes,vrasjen e plularizmit dhe shpalljen e rames sulltani i surelit.Keta qe kane bere kete sondazh nese nje dit vin shteti i te drejte denohen me varje me litar .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *