• |
ide | kryesore

Donald Trump rikthehet në Instagram pas një pauze dyvjeçare

-Instant, Paparazzi, Slider
Donald Trump

Donald Trump ishte ndaluar nga të gjitha platformat e Meta pas sulmit në Capitol Hill më 6 janar 2021. Për këtë arsye ish-presidenti i SHBA kishte krijuar një rrjet social të tijin, “Truth” (Truth). Tani, pasi u përball me gjyq dhe 34 akuza, Donald Trump, është rikthyer në Instagram. Arsyeja? Jo politike dhe jo argumentuese, por për të lançuar Serinë 2 të kartave të saj të tregtimit dixhital: “Kam kënaqësinë t’ju informoj se, duke pasur parasysh suksesin e madh të kartave të mia të tregtimit dixhital të lançuara më parë, ne po e bëjmë përsëri, seria 2, e disponueshme tani”, kështu shkruan ai në një postim në Instagram.


Seria e parë e kartave të manjatit doli dhjetorin e kaluar dhe pati një sukses të madh, siç raporton portali online i “New York Post”. Tashmë, edhe falë rikthimit të tij në rrjetin social të Zuckerberg pas dy vitesh, kartat u shitwn menjwherw.


Ngjitëset “dixhitale” kushtojnë 99 dollarë një çmim që nuk është rritur në krahasim me serinë e parë, siç dëshironte të vinte në dukje ish-presidenti. Ato e portretizojnë manjatin në një version superhero. Ashtu si me serinë e parë, e dyta gjithashtu lejon këdo që blen 47 nga kartat e tregtimit të shkojë në darkë me Trump në Mar-a-Lago.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *