• |
ide | kryesore

Lewis Capaldi bën pauzë nga muzika

Paparazzi, Slider

Lewis Capaldi po bën një pushim të gjatë nga skena. Të martën, këngëtari i “Someone You Loved” doli në rrjetet sociale për të ndarë lajmin me fansat.


“Përshëndetje të gjithëve. Para së gjithash, faleminderit Glastonbury që kënduat kur më duhej dhe për të gjitha mesazhet e mahnitshme më pas. Me të vërtetë do të thotë shumë për mua,” filloi ai. “Fakti që kjo ndoshta nuk do të jetë surprizë nuk e bën më të lehtë shkrimin, por më vjen shumë keq t’ju bëj të ditur se do të bëj një pushim nga turneu.Capaldi tregoi se ai mendonte se pauza prej tre javësh që bëri përpara Glastonbury do të ishte kohë e mjaftueshme që ai të rregullonte shëndetin e tij mendor dhe fizik, por atij i duhet më shumë kohë për të mësuar se si të jetojë dhe të punojë me Sindromën e tij Tourette, një çrregullim që përfshin lëvizje të përsëritura ose tinguj të padëshiruar (tik) që nuk mund të kontrollohen lehtësisht.

“Dikur isha në gjendje të shijoja çdo sekondë të shfaqjeve  dhe shpresoja se tre javë larg do të më ndihmonin”, shkroi ai. “Por e vërteta është se unë jam ende duke mësuar të përshtatem me ndikimin e Tourette-së sime dhe të shtunën u bë e qartë se më duhet të kaloj shumë më tepër kohë për të rregulluar shëndetin tim mendor dhe fizik, në mënyrë që të vazhdoj të bëj gjithçka që dua për një kohë të gjatë.”

Ai shtoi, “Unë e di se jam jashtëzakonisht me fat që mund të kaloj pak kohë kur të tjerët nuk munden dhe do të doja të falënderoja familjen time të mrekullueshme, miqtë, ekipin, profesionistët mjekësorë dhe të gjithë ju që keni qenë kështu.”/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *