• |
ide | kryesore

Shkaku i ndarjes së Ariana Grande me Dalton Gomez

Paparazzi, Slider


Dalton Gomez thuhet se ka luftuar për t’u përshtatur me jetën e Ariana Grande përpara vendimit të tyre për t’u divorcuar.

Agjenti i pasurive të paluajtshme – i cili u lidh për herë të parë romantikisht me këngëtaren e “Positions” gjatë pandemisë në 2020 – u “befasua” nga jeta e Grande kur u hoqën kufizimet për COVID-19, thanë për TMZ të hënën burime pranë ish-çiftit. Nga vëmendja e paparacëve tek orari i udhëtimeve tëaktores  “Victorious”, të brendshëm pohuan se fama e artistes ndikoi në martesën e tyre, veçanërisht pasi të dy duhej të shoqëroheshin nga siguria në publik.

Gazeta raportoi se “ndryshimet” në stilin e tyre të jetesës çuan në ndarjen e tyre. Këto çështje u përkeqësuan më tej kur Ariana, udhëtoi në Angli dhjetorin e kaluar për të filmuar filmin “Wicked”. Page Six raportoi ekskluzivisht të hënën se Gomez, fluturoi për në Londër në janar në një përpjekje të fundit për të shpëtuar martesën e tyre, por “nuk funksionoi”. Burime pranë ish-çiftit thanë se ata janë ndarë që atëherë dhe janë në proces divorci.

Pavarësisht gjithçkaje, ish-të kanë  marrëdhënie të mirë. “Ata morën vendimin së bashku,” tha një i brendshëm për Page Six. “Ata kishin probleme para janarit, por duan të mbeten miq të mirë”. Sipas TMZ, Daltonështë takuar me njerëz të tjerë gjatë muajve të fundit me bekimin e Grande. Dyshja në maj 2021 në shtëpinë e saj në Montecito, Kaliforni, gjashtë muaj pasi ai i propozoi. Këngëtarja e “Into You”, konfirmoi dashurinë e tyre në maj 2020 kur të dy u shfaqën në videoklipin “Stuck with U” së bashku me Justin dhe Hailey Bieber. Para martesës së tyre, ajo ishte e fejuar për pak kohë me Pete Davidson./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *