• |
ide | kryesore

Familja mbretërore po bën gjithçka për të shmangur një tjetër sulm

Paparazzi, Slider
Familja mbreterore

Familja mbretërore po bën gjithçka që mundet për të shmangur një tjetër sulmi të mëtejshëm ndaj pallatit, sipas një eksperti mbretëror.


Biografi mbretëror Christopher Andersen shkroi:“Gjëja e fundit që anëtarët e moshuar të familjes mbretërore duan është që një fëmijë tjetër shkruan një libër pas publikimit të “Spare” të princit Harry.

Ata duhet të mendojnë për ndjenjat e Xhorxhit në lidhje me vëllezërit e motrat e tij. George ka gjithë këtë presion”, tha Andersen për “Us Weekly”, duke shtuar se Princi George, i dyti në radhën e fronit, do të duhet të mbështetet tek motra e tij, Princesha Charlotte, 8 vjeç, dhe vëllai i tij, Princi Louis, 5 vjeç, për mbështetje më vonë në jetë.

“Ai ka këta dy vëllezër e motra që mund ta ndihmojne, të cilët mund të lehtësojnë një pjesë të presionit dhe të ndajnë një pjesë të barrës,” shtoi ai.

Andersen shtoi se “në të njëjtën mënyrë, ata nuk duan të ndihen të mënjanuar. Ata nuk duan të ndihen të padukshëm nën hijen e tij.”

“Familja mbretërore nuk dëshiron që një fëmijë tjetër të shkruajë një libër… një tjetër botim të Spare”, tha Andersen.

Më tej ai tha: Natyrisht, Harry ishte shumë i lënduar duke qenë nën hijen e vëllait të tij. Unë mendoj se ata janë të vetëdijshëm për këtë.”

Eksperti mbretëror shtoi se “dinamika e familjes” midis George dhe vëllezërve e motrave të tij “është shumë më e shëndetshme se sa do të ishte normalisht në familjen mbretërore”.

Kjo vjen pasi ish-biografja e Dukës së Sussex-it, Angela Levin, i bëri paralajmërimin familjes mbretërore se George, i dyti në radhën e fronit, ka një rrugë të ngjashme me Harry-n.

“Kate dhe William janë aty për ta ndihmuar George,” tha Levin për revistën OK.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *