• |
ide | kryesore

‘Youtube’ ka bllokuar përfitimet monetare të Russell Brand

Paparazzi, Slider
Russell Brand

‘Youtube’ ka bllokuar përfitimet monetare në këtë kanal të aktorit dhe komedianit Russell Brand. Shkak është bërë shkelja e politikave të Youtube, ka njoftuar një zëdhënës i kompanisë, duke ju referuar akuzave që janë bërë publike për sulm seksual nga aktori.


“Nëse sjellja jashtë platformës tonë dëmton përdoruesit, punonjësit ose ekosistemin tonë, ne marrim masa”, ka thënë zëdhënësi i Youtube.Policia angleze ka marrë një raport ku Russell Brand akuzohet për sulme seksuale në vitin 2003, si dhe për përdhunim dhe sulm seksual në vitet 2006-2013. Aktori britanik i ka mohuar këto pretendime.

Vendimi i Youtube që ka bllokuar përfitimet monetare të Russell Brand vlen për të gjitha kanalet që ai zotëron në këtë platformë.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *