• |
ide | kryesore

Wolves bën çudinë e javë në Premier League: shembet City e United turpërohet Brighton

-Instant, F1, Sport, Video
Wolves

Java e shtatë e Premier League nuk u buzëqesh skuadrave të Mançesterit: City humbi 2-1 përballë Wolves, ndërsa një gol i Andersen i siguron Crystal Palace 0-1 ndaj United. Arsenali u imponua 4-0 në Bournemouth. Një disfatë e rëndë për Brighton, që humbi 6-1 në Aston Villa. Ndërsa Newcastle fitoi sërish (2-0 kundër Burnley), ashtu si West Ham (2-0 kundër Sheffield). Në vend të kësaj, Everton-Luton përfundon 1-2.


Ditë makthi për Brighton të teknikut De Zerbi, i cili u mposht 6-1 nga Aston Villa. Skuadra e Emery dominoi nga fillimi dhe në minutën e 26′ sfida ishte vulosur në 3-0. Vendosën trigolëshi i Watkins, autogoli i Estupinan dhe vulat e fundit nga Ramsey dhe Douglas Luiz. 3-1 i përkohshëm i shënuar nga Ansu Fati ishte i padobishëm për Seagulls. Villans fituan bindshëm dhe gjetën rrugën për tu ngjitur në renditje.Në ndeshjen e tjetra, Arsenal bëri poker në shtëpinë e Bournemouth. Gunners u imponuan 0-4, duke u ngjitur provizorisht të dytët, -1 nga Manchester City. Ka shkuar keq edhe për skuadrën tjetër të Manchester. United i ten Hag është mundur në Old Trafford 1-0 nga Crystal Palace. Vendosi goli i Andersen në minutën e 25. Shembet edhe Everton nga modestët e Luton, që u imponuan 1-2 në shtëpinë e Toffies. Sukses 2-0 ndërkohë për Newcastle dhe West Ham.

Premier League England

Aston Villa 6-1 Brighton
Bournemouth 0-4 Arsenal
Everton 1-2 Luton Town
Manchester United 0-1 Crystal Palace
Newcastle United 2-0 Burnley
West Ham United 2-0 Sheffield United
Wolves 2-1 Manchester CityLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *