• |
ide | kryesore

David Schwimmer flet për ndarjen nga jeta të Matthew Perry

Paparazzi, Slider


David Schwimmer ka folur për aktorin e tij të Friends, Matthew Perry, dy javë pas ndarjes së tij nga jeta.

“Matty”, nisi ai homazhin në Instagram. “Faleminderit për dhjetë vite të pabesueshme të qeshura dhe krijimtarie”.

Ai vazhdoi, “Ti mund të merrje një skenar dhe ta bëje sipas dëshirës tënde duke rezultuar në diçka krejtësisht origjinale dhe qesharake.”

Duke ndarë një foto nga episodi i sezonit 5, “The One with All the Thanksgivings”, Schwimmer ndau, “Kjo foto është nga një nga momentet e mia të preferuara me ty. Tani më bën të buzëqesh dhe të qaj në të njëjtën kohë. Të imagjinoj atje lart , diku, me të njëjtin kostum të bardhë, duart në xhepa, duke parë përreth – ‘A mund të ketë më re?'”

Schwimmer dhe Perry mbajtën një miqësi të ngushtë në vitet pas përfundimit të Friends në 2004, dhe shpesh shfaqnin shaka të karaktereve të tyre në ndërveprimet e tyre publike.

Kur thashethemet po qarkullonin për një ribashkim të mundshëm për sitcom-in, Perry postoi në Twitter “Big news po vjen…”, duke nxitur edhe më shumë spekulime për një rikthim të mundshëm të shfaqjes së dashur.

Schwimmer u pyet se për çfarë ishte postimi në Twitter gjatë një interviste në The One Show të BBC One. Ai bëri shaka, “Ndoshta Matthew Perry është shtatzënë”.

Aktori shtoi se nuk kishte “asgjë zyrtare për të raportuar, për fat të keq” në temën e një ribashkimi të mundshëm. Por vitin e ardhshëm, speciali u transmetua në HBO Max dhe David  u dha fansave një vështrim nga prapaskenat e përgatitjes së kastit./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *