• |
ide | kryesore

Berat Gjimshiti: Rëndësi ka arritja e dy objektivave, kualifikimi dhe vendi i parë

F1, Sport

Kapiteni i Komëbtares kuqezi, Berat Gjimshiti ka folur pas barazimit pa gola me Ishujt Faroe në “Air Albania”.


“Kishim dëshirë të bënim një lojë të mirë për tifozët dhe të shënonim golin, por arritëm objektivat, i parë ishte kualifikimi dhe objektivi i dytë ishte vendi i dytë”, tha Berati, ndërsa shpjegoi edhe arsyen e këtij rezultati.“Nuk e nënvlerësuam, por ishin shumë fizik dhe ishin gati se nuk patën ndeshje si ne dhe nuk ishin të lodhur ishin të freskët në këto momente nuk duhet nënvlerësuar asnjë ekip”, tha ai për “Super Sport”.

Në Gjermani si vendi i parë: 0-0 me Ishujt Faroe, por festa mund të fillojë

 1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *